Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

СЛОБОДАН БОШКОВИЋ ИЗ БАЊАЛУЧКОГ УДРУЖЕЊА „ЊЕГОШ“ ДОНИРА СВОМ РОДНОМ КОЛАШИНУ 3500 КЊИГА

Објављено: 08.12.2016. 16:19 Аутор: Управа за дијаспору

Јуче, 7. децембра 2016. године предсједница општине Колашин, госпођа Жељка Вуксановић, састала се са исељеником из Бањалуке, мр Слободаном Бошковићем и шефом Одсјека за праћење, истраживање, информативне и издавачке послове у Управи за дијаспору, Зораном Ђукановићем.

Повод састанка је била жеља г. Бошковића, иначе предсједника скупштине исељеничког друштва „Његош“ из Бањалуке, да свом родном граду Колашину поклони 3500 књига, на начин како им то највише одговара. Књиге су његова својина и својина његовог прерано преминулог брата, истакнутог црногорског књижевника Мила Бошковића.

Зоран Ђукановић је обавијестио госпођу Вуксановић о намјери г. Бошковића и истакао да је то риједак примјер хуманизма који заслужује посебну пажњу и похвалу. Поготово је значајан јер су мале средине као што је Колашин, увијек жељне таквих донација, која ће умногоме поправити укупан књижни фонд у библиотекама.

Господин Бошковић је предсједницу упознао са својим минулим радом као елетроинжињера у компанији Руди Чајевац из Бањалуке и као писца, јер је и сам написао око 20 књига прозе и поезије, за које је добијао и вриједне награде.

Предсједница Вуксановић је захвалила на посјети и намјери да Колашин добије вриједну донацију књига, и истакла увијек присутну приврженост исељеника да посјећују свој родни крај и да га помажу. Она је укратко представила и свој рад у општини Колашин, напоменувши да је мало људи који истински воле и поштују град у којем живе и да се, очигледно, та љубав појачава кад иселе из њега на неке друге дестинације.

На састанку је закључено да се о донацији консултује и Центар за културу општине Колашин у чијем саставу је и градска библиотека.

Uprava У Центру за културу, госте је примио директор Бранислав Јекнић. Са њим је договорено да они преузму донацију и учествују у транспорту књига из Бањалуке. Пошто се ради о белетристици, то је идеална допуна књижног фонда градске библиотеке. Са домаћином се повео разговор о стању културе у Колашину и могућности да Управа за дијаспору сарађује са њима, у смислу осмишљавања пројеката који би преносили традицију и културу колашинског краја нашим исељеницима.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?