Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Бошковић: Изазови и пријетње током 2016. године показали колико је битно бити дио ширег система одбране

Објављено: 29.03.2017. 20:06 Аутор: мод

„Брзо окончање процеса ратификације Протокола о приступању Црне Горе у НАТО, које је најавила и јучерашња ратификација у америчком Сенату, резултат је једног дугог и захтјевног процеса кроз који је прошла наша земља“, казао је министар одбране, мр Предраг Бошковић на данашњој међународној научно-стручној конференцији о унапређењу сигурности у Југоисточној Европи, која је организована на Правном факултету Универзитета Црне Горе.

Он је истакао да је питање евроатлантских интеграција много шири појам од чланства у НАТО, полазећи управо од безбједносног контекста. „Изазови и пријетње нашој безбједности које су се десиле током 2016. године, показале су колико је битно бити дио ширег система одбране“, истакао је црногорски министар одбране.

Бошковић је подсјетио да се након ратификације Протокола у парламентима земаља чланица Алијансе, очекује његова ратификација у црногорском парламенту, наглашавајући да јача свијест о томе да је интерес сваког грађанина бити дио ширег система безбједности.

Он је нагласио да је, уз сав труд и одговоран однос према обавезама које су стављене пред нашу земљу, њеном данашњем степену интеграционог процеса засигурно допринио и актуелни међународни безбједносни тренутак, али и да се Црна Гора на путу свеобухватних реформи неће зауставити пуноправним чланством у НАТО. „И даље ћемо предано радити на имплементацији свих захтијеваних норми и стандарда од стране партнера у Алијанси“, закључио је министар одбране.

На конференцији су учествовали и Велимир Ракочевић, декан Правног факултета Универзитета Црне Горе, Марyсе Давиет, шефица Мисије ОЕБС-а у Црној Гори, Драган Пејановић, државни секретар Министарства унутрашњих послова и национални координатор за НАТО, Митја Мочник, амбасадор Републике Словеније, Миленко Крећа, са Правног факултета Универзитета у Београду, Ранко Мујовић, (Правни факултет Универзитета Црне Горе), Александар Дедовић (АЛФА центар), Саво Кентера (Атлантски савез Црне Горе), Оливера Ињац (Универзитет Доња Горица), Дарко Трифуновић (Факултет безбједности Универзитета у Београду), Александар Б. Ивановић (Правни факултет Универзитета Црне Горе), Александар Р. Ивановић (Интернационални универзитет), (Иван Вукчевић), (Правни факултет Универзитета Црне Горе) и Алекса Делибашић (Правни факултет Универзитета Црне Горе).

 

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?