Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Професор Ник Голдман са Европског Института за Биоинформатику одржао предавање студентима

Објављено: 03.09.2019. 21:06 Аутор: Министарство науке
Ministarstvo nauke Ministarstvo nauke

Вођа истраживачке групе у Европском Институту за Биоинформатику, др Ник Голдман, борави у радној посјети Црној Гори. У склопу посјете одржан је састанак са др Голдманом који је уприличен у просторијама Министарства науке. На састанку су размијењени ставови везани за унапрјеђење и диверзификацију сарадње са ЕМБЛ-ом као и о томе како и на који начин наши академска заједница може имати највише користи од чланства у овој реномираној организацији. Састанку су поред шефице кабинета у Министарству науке, мр Ђурђине Булатовић присуствовали и др Данило Мрдак, професор на Природно-математичком факултету УЦГ и декан Природно-математичког факултета УЦГ др Предраг Мирановић.

Представница Министарства науке је др Голдману представила програм рада ресора, као и циљеве и акције који ће бити реализовани у наредном периоду, истичући задовољство због његове посјете. Др Голдман је представио нове облике сарадње за наредни период, и то у различитим сегментима који се односе на ову област.

Такође, представљене су бројне активности које Црна Гора остварује у сарадњи са ЕМБЛ-ом. Једна од њих је и Љетња школа молекуларне биологије која ће наредне седмице бити одржана у Котору у организацији Министарства науке, а у сарадњи са ЕМБЛ-ом и Институтом за биологију мора.

Након састанака др Голдман је одржао предавање на студјиском програму Биологија на тему могућности и потенцијала употребе молекула ДНК као медијума за складиштење дигиталних података. Др Голдман је на крају свог предавања искористио прилику да позове присутне представнике академске заједнице да искористе могућности које им омогућава чланство у ЕМБЛ-у, као и да буду слободни да не користе само формалне канале за апликацију већ и да лично контактирају вође истраживачких тимова а везано за њихова интересовања и идеје о будућим истраживачким пројектима.

Иначе, посјета се реализује у склопу сарадње са Европском лабораторијом за молекуларну биологију (ЕМБЛ), чија је Црна Гора пуноправна чланица.


Да ли вам је садржај ове странице био од користи?