Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Предсједник Владе РЦГ Жељко Штурановић разговарао са делегацијом Европске банке за реконструкцију и развој на челу са предсједником Европске банке Жаном Лемиером

Објављено: 17.07.2007. 18:26 Аутор: Насловна страна
Предсједник Владе Републике Црне Горе Жељко Штурановић, разговарао је данас у Подгорици са делегацијом Европске банке за реконструкцију и развој, на челу са предсједником Европске банке Жаном Лемиером. У разговору је учествовао министар финансија Игор Лукшић.



Изражавајући задовољство посјетом, предсједник Владе је изразио захвалност за досадашњу успјешну сарадњу и изнио очекивање да ће се она наставити и интезивирати у наредном периоду, посебно након отварања Канцеларије Европске банке у Подгорици.



Црна Гора има интезивну сарадњу са представницима Банке, која је, посредством зајма, пласирала значајна средства у Црну Гору, намијењена за финансирање пројеката из области саобраћаја - ваздухопловне и путне инфраструктуре и приватизације предузећа, у износу од око 28 мил. .



Пријемом Црне Горе у чланство Европске банке, крајем октобра прошле године, испуњени су сви услови за наставак успјешне сарадње са Банком на већ започетим пројектима, као и за будућу сарадњу.



Током одржавања Годишње скупштине Европске банке за обнову и развој, маја 2007. године, потписан је Протокол о трогодишњој сарадњи са Црном Гором, којим је дефинисана финансијска подршка Банке на пројектима изградње Регионалног водовода и реконструкције жељезничке инфраструктуре, у укупном износу од 30 мил. .



То је доказ да је Црна Гора, годину након референдума, политички, економски и безбједносно стабилна држава, окренута јачању демократских институција и административних капацитета и да сигурно корача путем европских интеграција.



Господин Лемијер је изразио задовољство сарадњом са Црном Гором и истакао да је добра комуникација основ будуће сарадње и реализације низа пројеката у области приватног сектора, изградње инфраструктурних објеката и развоја енергетског сектора, као носиоца укупног развоја.



Заједнички је оцијењено да су искуства, помоћ и подршка Европске банке драгоцјена за Црну Гору, посебно у предприватизационом процесу и у наведеним областима, гдје постоје велики потенцијали за међусобну сарадњу и реализацију низа стратешких пројеката.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?