Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

ПУРИШИЋ-ХАТЧИНСОН: ЦРНА ГОРА УСПЈЕШНО СПРОВОДИ АКТИВНОСТИ ПРЕДВИЂЕНЕ ИСТАНБУЛСКОМ КОНВЕНЦИЈОМ

Објављено: 27.11.2019. 21:54 Аутор: мрсс
Специјална представница Генералног секретара НАТО-а за жене, мир и безбиједност Клер Хатчинсон са предједницом Одбора за родну равноправност Надом Дробњак боравила је 27. новембра 2019. године у радној посјети Министарству рада и социјалног старања и том приликом се састала са министром Кемалом Пуришићем и државном секретарком Вукицом Јелић, генералним директором Директората за социјалну и дјечју заштиту Гораном Кушевијом, и генералном директорицом Директората за запошљавање и тржиште рада Едином Дешић.

На састанку је било ријечи о мјерама и активностима које овај ресор спроводи на сузбијању насиља над зенама, насиља у породици и трговине људима.

Министар Кемал Пуришић је казао да се државни органи све успјешније носе са овим изазовима. Упоредо јачамо свијест грађана о штетности ових појава али јачају и капацитети институција да се изборе са овом што, како је рекао, показује и статистика процесуираних и окончаних случајева.

„Сузбијање трговине људима је исто тако значајан изазов за наше институције због транзитности нашег подручја за избјеглице али и због наслијеђених навика рекао је Пуришић и додао да је задатак инситуција да сузбију ове проблеме.

Он је истакао да ће МРСС наставити да реализује препоруке Гревио комитета као и најбоље међународне праксе.

Хатчинсон је казала да је проблем трговине људима у порасту у свим земљама, те да је велики дио активности у НАТО усмјерен ка томе да се размотри могући утицај овог изазова на креирање и вођење политике безбједности.

Представници МРСС су упознали представницу НАТО-а са оствареним резултатима у социјалном збрињавању и мјерама рехабилитације и интеграција жртава насиља и трговине људима.

Хатчинсонова је казала да је Црна Гора као мала држава за кратак период остварила значајне резултате у сузбијању ова два глобална проблема.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?