Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Бијело Поље позитиван примјер дијалога социјалних партнера на локалном нивоу

Објављено: 09.03.2020. 19:23 Аутор: мрсс
У Бијелом Пољу одржана је сједница Предсједништва Социјалног савјета у саставу: предсједник Вукашин Зоговић, министар рада и социјалног старња и потпредсједник Социјалног савјета Кемал Пуришић и потредсједник Предраг Митровић, са члановима Социјалног савјета Бијело Поље. 

mrss    mrss

Сједници је присуствовао и предсједник Општине Бијело Поље Петар Смоловић. На сједници је оцијењено да је социјални дијалог на националном нивоу у Црној Гори добро развијен, али је планирано да се социјални партнери у наредном периоду активније посвете развоју социјалног дијалога на локалном нивоу. 

Министар рада и социјалног старања и потпредсједник Социјалног савјета Кемал Пуришић је изразио задовољство чињеницом да је у Бијелом Пољу, како би могао да подијели искуства у раду Социјалног савјета.

“Ми у Министарству рада и социјалног старања смо установили једну праксу, да сви прописи, све одлуке и законе које кандидујемо на сједнице Владе Црне Горе, обавезно иду на Социјални савјет. Зато смо и важне законе који уређују област радних односа донијели уз сагласност свих у савјету” – казао је Пуришић уз подсјећање да је због такве праксе, Закон о раду усвојен без приговора и протеста.

Пуришић је казао да очекују и да се надају да ће закон постићи виши ниво социјалне правде и да ће покренути позитивне промјене гдје ће сви бити задовољни. 

“Он оставља простора за привредне замахе и за даљи развој и нова запошљавања, али унапређује и права запослених“ – казао је Пуришић.

Предсједник Социјалног савјета Вукашин Зоговић је истакао да је Социјални савјет Бијелог Поља изузетно добар примјер како социјални партнери и локална управа могу да имају квалитетан и конструктиван социјални дијалог. 

„Томе свједочи и чињеница да бјелопољски социјални савјет функционише од 2008. г захваљујући посвећености социјалних партнера, али и локалној управи Општине Бијело Поље која подржава и омогућава несметани рад овог трипартитног тијела дуже од деценије“, казао је Зоговић.

Социјални дијалог је један од принципа Европског стуба социјалних права, и подразумијева његову примјену на свим нивоима.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?