Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

До 80.000 еур за СМАРТ4АЛЛ пројекте

Објављено: 23.06.2020. 18:08 Аутор: Министарство науке
СМАРТ4АЛЛ је пројекат финансиран од Х2020 у циљу изградње капацитета међу европским заинтересованим странама путем развијања самоодрживих, прекограничних експеримената којима се преносе знања и технологије између академске заједнице и привреде. Пројекат, усмјерен ка прилагођеном нискоменергетском рачунарству (ЦЛЕЦ) за Цyбер-Пхyсицал Системе (ЦПС) и Интернет ствари (ИоТ), комбинује низ јединствених карактеристика које повезује заједничка визија различитих култура, различитих политика, различитих географских подручја и различитих примјена домени.

Конзорцијум СМАРТ4АЛЛ води Универзитет Пелопонез (Грчка) и чине га 25 партнера из централне, јужне и источне Европе.

СМАРТ4АЛЛ доноси нову парадигму за откривање „скривеног иновационог блага“ - углавном из географских подручја која су недовољно заступљена у европском финансирању - и помаже им да пронађу пут ка тржишту кроз нове, иновативне комерцијалне производе. Као дио своје стратегије, пројекат ц́е развити и одржати активну мрежу учесника широм централне, јужне и источне Европе за подршку академским заједницама, малим и средњим предузец́има и вец́им компанијама које улазе у еру дигитализације.

Како би то постигао, СМАРТ4АЛЛ ц́е осмислити и имплементирати 3 врсте прекограничних експеримената и то:

1) Експерименти за пренос знања (КТЕ), који садрже нови тип експерименталних пракси који омогуц́ују мањим пројектима или мање зрелим идејама да буду представљени, тестирани и на тај начин потенцијално спремни за раст и откривање потенцијала својих производа;
2) Фокусирани експерименти за трансфер технологије (ФТТЕ), усредсређени на једну од четири дефинисане области које су слабо заступљене, пружиц́е прилику за формирање синергије, унапређење пројеката оријентисаних на производе и пружање смјерница за успјешну комерцијализацију;
3) Експерименти са трансфером технологије за више домена (ЦТТЕ), усмјерени на сложеније мултидисциплинарне трансфере и производњу нових ЦЛЕЦ ЦПС и ИоТ технологија за шире тржиште.

За учешће на пројекту могу се пријавити:
1. унивезитети или академске институције,
2. мала, средња и већа предузећа,
3. индустријски системски интегратори и пружаоци технологија.

У конзорицијуму је неопходно учешће макар једног малог средњег или већег предузећа, а услов је да пројектне пријаве буду прекограничног карактера, односно да укључују макар два независна ентитета из двије раличите земље чланице или Х2020 придружене земље.

Биће отворено 9 позива, а први у низу Селф-Сустаинед Цросс-Бордер Цустомисед Цyбер-пхyсицал Сyстем Еxпериментс фор Цапацитy Буилдинг амонг Еуропеан Стакехолдерс је већ отворен и односи се на експерименте за пренос знања.

Рок за пријаву: 15. јул 2020. године.

Web страница за више информација: хттпс://www.смарт4алл-пројецт.еу/
Web страница за подношење пројектних пријава: хттпс://смарт4алл.фундингбоx.цом/
Водич за пријављивање овдје

Компанија Медитерранеан Еxцелленце ин Цомпутинг анд Онтологy - МЕЦОнет д.о.о. (www.мецонет.ме ) је партнер из Црне Горе на овом пројекту задужен за Западни Балкан, а чија је улога да помогне у процесу пријављивања ЕЦО дигиталне комуне, као и развијању ваше идеје.
За више информација у процесу пријављивања, можете се обратити компанији МЕЦОнет д.о.о. путем е-маил адресе: мецонет.ме@гмаил.цом
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?