Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Одржана општинска Јавна расправа у Плаву

Објављено: 06.06.2007. 20:06 Аутор: Насловна страна
Министарство за економски развој у сарадњи са Општином Плав у уторак, 05. јуна организовало је Јавну расправу о Нацрту Просторног плана РЦГ до 2020. год. На Јавној расправи, учествовало је око 50 градјана, док је стигло и 35 формалних предлога. Јавну расправу у Плаву пратило је седам републичких и локалних медија.

Уводно излагање имао Скендер Шаркиновиц предсједник Општине Плав. Нацрт Просторног плана презентовали су Будислава Куц, Министарство за економски развој, Миодраг Калудјеровиц, представник Комисије за струцну оцјену плана, Миодрага Вујосевиц представник Обрадјиваца Плана, Василије Радуловиц,представник Обрадјиваца Плана, Василије Бусковиц представик Обрадјиваца плана.
Већина питања и сугестија присутних градјана односило се на локална питања. На Јавној расправи су истакнути и значајни ресурси и потенцијали Плава као што су: атрактиван природни пејзаж, укључујући потенцијални Национални парк „Проклетије” и Плавско језеро, специфично градитељско насљеђе и изграђени туристички капацитети; пољопривредно земљиште, шумски комплекси И појаве лежишта минералних сировина; изграђени дрвопрерађивачки и други индустријски капацитети; расположива радна снага; ресурси питке воде; хидроенергетски потенцијал Лима и његових притока.

Највише пажње је посвећено потреби повезивања Плавског краја са остатком државе и околним земљама преко изградње квалитетних саобраћајница и предностима и недостацима оснивања националног парка Проклетије у односу на привредни развој града. Дискутанти су истакли и неопходност сарадње са сусједним државама, неискоришћеност туристичких и пољопривредних капацитета, атрактивност плавског краја за инвестиције, неопходност повраћаја национализоване имовине, велики одлив становниства у иностранство и остало.

Представљени су и приоритети развоја Плавског краја : пољопривреда орјентисана на ратарску и сточарску производњу и производњу воћа; туризам усмјерен на двосезонско коришћење капацитета и валоризација Плавског језера; индустрија прераде дрвета, прехрамбена индустрија и флаширање воде.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?