Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Одржана општинска Јавна расправа у Бијелом Пољу

Објављено: 08.06.2007. 18:02 Аутор: Насловна страна
Министарство за економски развој у сарадњи са Општином Бијело Поље у четвртак, 07. јуна, од 11-14 часоова, организовало Јавну расправу о Нацрту Просторног плана РЦГ до 2020. год. На Јавној расправи, учествовало је око 60 градјана, док је стигло и 15 формалних предлога. Расправу је пратило 6 локалних И републичких медија.

Расправа је отворена излагњима представника Општине и Министарства као и кратким презентацијама плана од стране обрадјивача.
Уводно излагање су имали Владо Чампар представнок Опстине, Радован Обрадовић, администратор, Милорад Рмандић, подпресједник СО Бијело Поље, Будислава Куч, Министарство за економски развој, Миодраг Калудјеровић, представник Комисије за струцну оцјену плана, Михаило Вујосевиц представник обрадјиваца плана, Василије Радуловиц, представник обрадјиваца плана, Василије Бушковић представик обрадјиваца плана.
.
На Јавној расправи исртакнути ресурси и потенцијали Бијелог Поља : пољопривредно земљиште, пашњачки терени и комплекси изданачких шума; богат сточни фонд, извори минералних вода; природни услови за развој туризма (Бјеласица и Ћаловића клисура); културно-историјско и
градитељско насљеђе; изграђени капацитети прерађивачке индустрије; формирани друштвени сервиси ширег значаја; положај у односу на главне саобраћајнице.
Истакнути су и приоритети развоја: прерађивачка индустрија; пољопривреда усмјерена на узгој стоке, ратарство и производњу воћа; расадничка производња у шумарству и воћарству; транзитни, планински и специјализовани видови туризма; функције услужног центра ширег значаја, укључујући саобраћај

У дускусијама градјани највише пажње је посветили потреби за значајнијом валоризацијом туристичких потенцијала града, недовољној искоришћености хидро енергетских потенцијала области, заштити животне средине, дефинисању Бијелог Поља као културног центра, недовољној искоришћености потенцијала за соларне изворе енергије. Градјни нагласили потребу за бољим регионалним саобраћајнициама као и потребу отварања локалног резиклажног центра.
Након дискусије, градјани су постављали директна питања предтавницима обрадјивача и Министарства.
На расправи је подијељено 35 примјерака плана.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?