Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Одржана општинска Јавна расправа на Цетињу

Објављено: 16.06.2007. 19:38 Аутор: Насловна страна
Министарство за економски развој у сарадњи са Општином Цетиње у петак, 15. јуна организовало је Јавну расправу о Нацрту Просторног плана РЦГ до 2020. год. У Јавној расправи учествовало 40 градјана, који су дали 15 формалних предлога.

Уводно излагање су имали Данило Гвозденовић, Министарство за економски развој, Ана Јоветић, Министарство за економски развој, Чедомир Марковић, члан Комисије за Стручну Оцјену Плана, Ратимир Мугоша, архитекта, представник Обрадјиваца Плана, др. Василије Радуловић, представник Обрађиваца Просторног плана, Веселин Перовиц, представник Обрађиваца Просторног плана

Истакнути ресурси и потенцијали Цетиња: културно-историјско насљеђе Црне Горе и специфични карактер градског амбијента (просторног и културног); постојећи комплекс електро-индустрије који већ дужи период не ради; формиране функције сервиса И опремљеност зоне.
Нагласени И приоритети развоја: функције пријестонице, културног и академског центра републичког и ширег значаја, уско повезане са функцијама Подгорице; високоспецијализовани програми на пољу очувања културних и историјских вриједности (старог урбаног језгра Цетиња); специјализована туристичка понуда Националног парка Ловћен и његових
развојних зона (Иванова корита, Маузолеј на Ловћену и др.).


Грађани су кроз своје учешће у расправи исказали велико интересовање за овај документ, а закључено сљедеће:


• Цетиње је веома погодно за развој културног, науцног, сеоског и вјерског туризма, и у том смислу треба у приоритету да разријеси саобрацајно повезивање и водоснадбијевање да би изласли у сусрет повецаним потребама развоја.
• Застита културно историјских споменика и природних ријеткости је од посебног знацаја за Опстину Цетиње.
• Потребно је издизање институција система и измијестање неких институција из Подгорице у Цетиње као и отварање нових институција са сједистем на Цетињу
• Вазно је питање пројекције повецаног броја туриста и вец евидентног застоја у сабрацају измедју Цетиња-Подгорице и Цетиње-Будва, у ком смислу су и предлозена рјесења тог растерецења са побољсавањем саобрацајнице Цетиње-Котор.

Присутним градјанима подијељено је 30 примјерака Плана, са мапама, а један број градјана је узео обрасце за коментаре и наручивање Плана.
На крају расправе представник Министарства и обрадјивачи су одговорили на постављена питања.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?