Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Наставак пројекта "Први саобраћајни час"

Објављено: 08.11.2007. 19:12 Аутор: Насловна страна
Министарство саобраћаја, поморства и телекомуникација као покровитељ над Пројектом Први саобраћајни час у сарадњи са НВО Савез возача Црне Горе наставило је са реализацијом поменуте акције, дана 6.11.2007 год. у Основној школи "Павле Ровински" у Подгорици. Помоћница министра, г-дја Мирел Радић Љубисављевић, том приликом изјавила је сљедеће:

"Одржавањем саобраћајног часа дјацима првацима и њиховим упознавањем са основама саобраћајне културе и правилима саобраћаја, настоји се, почевши од најмладје популације, преко свих других учесника у саобраћају, указати на важност самог Пројекта и потребу подизања свијести цјелокупне црногорске јавности о проблему страдања у саобраћају.

Наиме, у условима велике густине саобраћаја, какву данас имамо на црногорским путевима, повећава се ризк од настајања саобраћајних несрећа те с тим у вези и посредни и непосредни губици укупног привредног развоја Црне Горе. Страдавања у саобраћају, осим великих материјалних штета, неповратно наносе штету јер се губе људски животи.

Да би сузбили овај негативан тренд, неопходно је превентивно дјеловати едукацијом свих учесника у саобраћају, у сврху повећања саобраћајне културе и упознавања са опасностима које пријете због непоштовања саобараћајних правила.

Требамо бити свјесни да безбједност саобраћаја све више постоје глобална политика готово свих европских земаља, а државе ЕУ поставиле су циљ да до краја 2010. године број погинулих на сто хиљада становника сведу на најмању могућу мјеру.

Будући да је један од стратешких циљева Црне Горе придруживање Европској Унији, приближавање том циљу, с аспекта саобраћајне безбједности, могуће је једино предузимањем мјера којима би се обезбједило повећање саобраћајне културе градјана, створили предуслови за боље познавање и поштовање саобраћајних прописа и повећала друштвена свијест о важности саобраћајне едукације.

Како, смрт на друмовима представља епидемију свјетских размјера, до доношења Националног програма безбједности друмског саобраћаја, неопходна је заједничка акција свих субјеката у друштву, државе, васпитних установа, школа, нво-сектора, родитеља, дјеце, као и возача, како би повећали степен безбједности у саобраћају и превентивним и едукативним дјеловањем смањии број саобраћајних несрећа на путевима."

Помоћница министра, на крају је поручила:" Дјецо помогните нам да вас заштитимо, јер ви сте наше највеће благо!!!!"
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?