Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

У Београду одржан састанак са представницима ЕУ-Европске Комисије

Објављено: 08.07.2003. 18:09 Аутор: Насловна страна

У оквиру припрема за израду Студије изводљивости, која представља предуслов за отпочињање преговора о стабилизацији и придруживању , 2. јула 2003. године у Палати федерације у Београду одржан је први консултативни састанак између представника Европске Уније- Европске Комисије и представника надлежних органа Црне Горе и Србије за област правосуђа и унутрашњих послова
Прије одржавања поменутог састанка, на захтјев Европске Комисије , Министарство правде је доставило Извјештај заснован на индикативним питањима Комисије која су била тема за разматрање: реформа судског и казненог система која обухвата одговорност (надлежност и хијерархија норми, као и уставна реформа- судски аспекти - избор и разрјешење), преглед ефикасности судског система; реформи законодавства ; о гаранцијама професионалности и независности судија и тужилаца; информационој технологији за судове и професионалној обуци, казненом систему и затворским условима, посматрању , апелационим механизмима и рехабилитацији итд.
На састанку су присуствовали представници Министарства одбране Србије и Црне Горе, представници Министарства правде из обје државе , Министарства унутрашњих послова , Агенције за антикорупцију, Министарства финансија и Министарства за информације.
Делегација Министарства правде Црне Горе у саставу Бранка Лакочевић –помоћнок министра за правосуђе, Срђан Спаић-секретар министарства , Жељко Јочић-директор Завода за извршење кривичних санкција и Весна Рацковић –савјетник министра за правосуђе одговарала је на сва питања која су била предметом интересовања представника Европске Комисије коју је предводио директор за Западни Балкан г-дин Рајнхард Прибе с посебним нагласком на реформске активности , рјешења предвиђена за сузбијање организованог криминала и антикорупцију, однос важећих и рјешења која се предвиђају реформским законима , однос републичких судова и Савезног суда и друга питања везана за правосуђе.
Европска Комисија ће размотрити још једном све теме са овог састанка и до октобра текуће године свим учесницима доставити извјештај са закључцима и препорукама.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?