Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар иностраних послова Милан Роћен примио делегацију Конгреса Сједињених Америчких Држава

Објављено: 02.06.2010. 00:36 Аутор: Биро

Министар иностраних послова Црне Горе Милан Роћен примио је делегацију Сједињених Америчких Држава, коју је предводио конгресмен Џон Танер, у чијем саставу су били конгресмени Дејвид Скот и Денис Мур, као и генерални секретар Парламентарне скупштине НАТО Дејвид Хобс. У разговору је учествовао и амерички амбасадор у Црној Гори Родерик Мур.

 

Министар Роћен је изразио задовољство интензитетом и континуитетом билатералне сарадње између двије државе у готово свим областима, и подржао успостављење тјешњих контаката, посебно на пољу економије, туризма и инфраструктурних пројеката у Црној Гори. Захвалио је на правној експерткој помоћи коју америчка влада пружа Црној Гори у изради кључних документа за јачања демократије и владавине права, што ће несумњиво допринијети кредибилитету државе и спровођењу неопходних реформи у оставиравању спољнополитичких циљева.

Роћен је захвалио америчком народу, Влади и Конгресу на подршци и помоћи и указао на  значај партнерства између двије земље за успјешно спровођење процеса евро-атлантских интеграција Црне Горе, како на политичком, тако и на војно-одбрамбеном нивоу.  Информисао је о активностима у овој фази интеграције – завршетку циклуса Индивидуалног партнеског акционог плана (ИПАП) и почетку првог циклуса МАП, припремом Годишњег националног програма, који ће НАТО бити предат на јесен 2010. године.

 

Конгресмен Танер је похвалио прокативну улогу Црне Горе у промовисању политике добросусједства, која је препозната у свим међународним круговима, као и реформске активности које држава спроводи на свом демократском путу. Оцијенио је значајним реформе у оквиру европске и евроатлантске интеграције и нагласио да ће Црна Гора, као и до сада, у  јачању демократских капацитета друштва имати пуну подршку Сједињених Америчких Држава.

 Истакао је важност продубљивања сарадње између двије државе на свим нивоима и исказао наду да ће будући период донијети снажније економске и привредне контакте и пројекте између двије земље.

 

Саговорници су се сагласили да су контакти на овом нивоу важни и да ће бити у будућности афирмисани.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?