Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Потпредсједник Владе и министар финансија др Игор Лукшић и предсједник Савјета Централне банке Љубиша Крговић учествовали на годишњим састанцима ММФ-а и Свјетске банке

Објављено: 12.10.2010. 17:59 Аутор: Биро
Потпредсједник Владе и министар финансија др Игор Лукшић и предсједник Савјета Централне банке Љубиша Крговић учествовали су у период од 8. до 11. октобра на годишњим састанцима ММФ-а и Свјетске банке у Вашингтону.

Током годишњих састанака потпредсједник Владе Лукшић и предсједник Савјета Крговић сусрели су се са замјеником директора ММФ-а Мурилом Португалом, извршним директором ММФ-а при холандској Конституенци Аге Бакером, шефом мисије ММФ-а за Црну Гору Гервином Белом, потпредсједником Свјетске банке за ЕЦА регион Филипом Леруом, регионалним координатором за југоисточну Европу Џејн Армитиџ и извршним директором Свјетске банке Рудом Треферсом. Делегација је имала и друге билатералне састанке.

Саговорници из ММФ-а и Свјетске банке честитали су на успјешној емисији еурообвезница и истакли посвећеност даљој подршци Црној Гори. На састанцима је разговарано и о тренутној економској и финансијској ситуацији у Црној Гори, представљен је статус активности на припреми буџета за 2011. годину, реформи пензионог система, о потреби даљег унапрјеђења пословног амбијента, као и о банкарском систему. Представници ММФ-а и СБ су истакли очекивање да нови менаџмент Централне банке настави са политиком консолидације банкарског сектора.

Размијењена су мишљена на тему нове развојне стратегије Свјетске банке за Црну Гору којом ће се дефинисати пројекти од интереса за Црну Гору, између осталог, из области заштите животне средине (тзв. хот спотс), науке и реформе високог образовања. С тим у вези, створени су услови за наставак успјешне сарадње са Свјетском банком у наредном периоду.

Истовремено, састанци су представљали прилику и за најаву техничке мисије ММФ-а у новембру, током које ће се представити ревидирани макроекономски подаци, имајући у виду тренд постепеног опоравка црногорске економије, што би могло позитивно да се одрази на кредитни рејтинг Црне Горе.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?