Активности у оквиру пројекта Бридге

Објављено: 20.02.2024. 13:01 Аутор: Вјера Митровић-Радошевић

У оквиру пројекта БРИДГЕ — ЕРАСМУС-ЕДУ-2022-ЦБ-ВЕТ, који подржава активности сервис ценатара предузећа за вјежбу у регији Западног Балкана, у Сарајеву се 14. и 15. фебруара реализовао догађај Балкан Yоутх Цхалленге.

14. фебруара одржан је састанак пројектног тима на коме су представљене досадашње активности и резултати пројекта. Тим Центра за стручно образовање направио је анализу стања у мрежама земаља партнера и водећим организацијама активности предузећа за вјежбу (БУЦТ - Булгариан Центре оф Траининг Фирмс, Министарство образовања и науке, Бугарска, ЦПДЦ – Центар за промоцију цивилног друштва, Босна и Херцеговина, ЦСО – Центар за стручно образовање, Црна Гора, ЕСЦ – Економска школа Чачак, Србија, МЕСТИ – Министарство образовања, науке, технологије и иновација, Косово, ПЕН Wорлд Wиде – Интернационална мрежа предузећа за вјежбу, Њемачка). Препоруке дате у овој анализи биће основ за даље планирање пројектних активности. Тим из Економске школе из Чачка, сачинио је План и програм рада предузећа за вјежбу, нудећи нове концепте и правце за рад предузећа за вјежбу, у складу са промјенама у свијету бизниса. Оба документа могу се наћи у прилогу текста. На састанку је најављен традиционални сајам предузећа за вјежбу у Пловдиву у априлу 2024. године, на који је планирано да учествују и предузећа, тј. ученици и наставници из Црне Горе.

15. фебруара 2024. године у оквиру истог пројекта реализовано је јединствено такмичење ученика Балкан Yоутх Цхалленге, током којег су интернационални тимови ученика вјежбали своје вјештине презентације, тимског рада, маркетинга и многе друге. Укупно пет тимова ученика анализирало је податке о реалној босанској фирми Мега транс, и сачинило презентације о томе како би фирма могла да унаприједи своје пословање у разним областима. Занимљиво је било слушати младе људе, који још увијек немају реалног пословног искуства какве идеје имају, колико им је предузетништво блиско и како су се добро снашли у такмичарској ситуацији. Дио побједничког тима био је и један од два учесника из Црне Горе, ученик Василије Мараш из Средње мјешовите школе Голубовци.

Догађај се могао пратити преко фацебоок странице организатора – Центра за промоцију цивилног друштва, као и преко зоом линка и окупио је више од 300 посјетилаца из цијелог свијета.

Испред Центра за стручно образовање догађају су присуствовали Срђан Обрадовић и Нада Шекарић, а Вјера Митровић-Радошевић је учествовала онлине.

Документа

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?