Бечић: Грађани желе озбиљност, одговорност, стабилност, поштовање и конструктивност!

Чињеница је да свједочимо изузетно успјешној години. Историјски успјеси на европском путу, праћени добијањем IBAR-a ком се нијесу ни примакле претходне Владе и затварањем након седам година 3 преговарачка поглавља, нови веома значајан раст плата и пензија, стабилност јавних финансија, уз историјске резултате на пољу борбе против организованог криминала и корупције у коме се потврђује да више нема заштићених и недодирљивих, јасно говоре у прилог томе. Тако да је одређена нервоза која се врло често ових дана манифестује дјеловањем које је далеко испод нивоа високих јавних функционера, заправо одраз деструкције усљед политичке немоћи и апсолутно нема додира са вјештачки створеном буком око констатације због стицања услова за пензију и престанка мандата једној суткињи Уставног суда.

Констатације су се дешавале и раније, само што тада није било буке, чак напротив - оне су редовност у раду када одређени судија испуни услове за пензију, било да говоримо о онима које бира Скупштина или Судски савјет. Чињеница да одређене судије у директном конфликту интереса одлучујући “саме о себи” неуставно одбијају да доставе формално обавјештење, не може бити разлог да се на исте не примијене императивне норме Устава и Закона о ПИО, сагласно којима су пензионисане бројне судије и тужиоци у Црној Гори у претхоном периоду. Претходно речено апсолутно потврђују акти Судског савјета и Тужилачког савјета о престанку мандата бројним судијама и тужиоцима, а што је потврђено у пресудама Врховног суда и Управног суда, гдје се, на примјер, чак истиче да изостанак формалног обавјештења не може спријечити Судски савјет да сагласно својим уставним овлашћењима донесе одлуку о престанку мандата судијама који испуњавају услове прописане одредбама Закона о ПИО.

Тако да су о овој теми надлежни већ више пута све рекли. Зато и рекох да је бука вјештачка и да је циљ деструкције скретање пажње са веома успјешне године и стабилности Владе и парламентарне већине, па тако умјесто цивилизоване размјене аргумената свједочимо дјеловању испод сваког државничког нивоа које, колико могу да чујем, не подржавају ни грађани који су гласали поједине субјекте.

Просто људи желе озбиљност, одговорност, стабилност, поштовање и конструктивност. 

Грађани желе наставак реформи и европских успјеха, јер је шанса коју Црна Гора има да 2028. године постане 28. чланица ЕУ изнад сваког појединца и било ког партикуларног интереса.

Зато схватимо да ову историјску и генерацијску шансу морамо и хоћемо искорисити. 

Тако да је воља огромне већине грађана, без обзира на њихова различита политичка и идеолошка увјерења, да се иде управо тим путевима стабилности и одговорности, побједа на европском, економском и антикриминалном терену, а политике деструкције су увијек и по правилу штету наносиле само онима који су их спроводили. Окренимо се оном што желе грађани, оном што спаја грађане и од чега зависи европска будућност наше земље и живот сваког човјека, без обзира на његова политичка, национална, вјерска и било која друга увјерења.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?