Бечић: Запослити двије генерације питомаца са полицијске академије у Даниловграду

Алекса Бечић, потпредсједник Владе и замјеник премијера, састао се са Дон Мекен, британском амбасадорком у Црној Гори. Односи Велике Британије и Црне Горе су одувијек били пријатељски, истински и партнерски. У прилог томе говоре и бројни реализовани пројекти, као и 145. година од успостављања дипломатских односа наше двије земље, а нарочито охрабрује ојачано чланство у НАТО-у 2017. године.

Говорећи о различитим политичким изазовима на политичкој сцени у протекле три године, Бечић је казао:

Јако и кредибилно партнерство са НАТО савезом, приврженост европским интеграцијама, 100% усклађеност са вањском и безбједносном политиком Европске уније, развијање пријатељских односа са свим државама које је Црна Гора признала, као и имплементирање свих међународних обавеза, биће наш приоритет и у вези с тим бићемо гарант прозападног пута Црне Горе.

Бечић је потврдио важност рјешавања изазова у правосуђу, истичући спремност да пружи максималан допринос по питању избора седмог судије Уставног Суда као и избор ВДТ-а и недостајућих чланова Судског савјета како би на овај начин, што прије, деблокирали правосуђе.

Потпредсједник Владе је истакао да је МУП-у хитно потребна нова Стратегија за борбу против корупције, нова Стратегија за транснационални организовани криминал, те нова Стратегија за безбједност саобраћаја, јер је Програм за безбједност саобраћаја истекао 2022. године.

Aleksa Bečić - Don Meken

Потпредсједник је посебно истакао важност брзог дјеловања у дигитализацији података и интероперабилности између кључних државних институција и застражио од министра унутрашњих послова хитну дигитализацију података, те истакао потребу за запошљавањем двије генерације питомаца кадрова из Полицијске академије, чиме се одражава потреба за динамичним и прилагодљивим управљањем људским ресурсима. „Имамо кадровски дефицит, школујемо кадрове, улажемо средства, желимо школован кадар на тим позицијама“, истакао је Бечић.

Потпредсједник Бечић је јасно ставио до знања да безбједносни сектор мора бити „очишћен од политике и мафије“, чиме се не само одражава снажна одлучност Владе, „већ и њен неуморни труд да изгради друштво утемељено на правди и једнакости за све своје грађане."

Британска амбасадорка је нотирала представљене циљеве 44. Владе, додавши да Црна Гора има прилику да се приближи Европској Унији и да у остварењу тог циља „Црна Гора има пуну подршку Уједињеног Краљевства“.


Да ли вам је садржај ове странице био од користи?