Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Дигитално предузетничко гнијездо и индустрија 4.0 у Црној Гори - Диг€Нест

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде један од партнера на пројекту Ерасмус + под називом Дигитално предузетничко гнијездо и индустрија 4.0 у Црној Гори - Диг€Нест (Пројецт реф.но: 619099-ЕПП-1-2020-1-МЕ-ЕППКА2-ЦБХЕ-ЈП).

Пројекат је усмјерен на подршку модернизацији инстутуција високог образовања у Црној Гори кроз јачање  њихове сарадње са привредом како би се у највећој мјери искористили бенефити дигиталних технологија у препознатим приоритетним областима- пољопривреда и здравство, истовремено осигуравајуц́и да се студенти, будуц́и стручњаци и радна снага прилагођавају процесима дигитализације.

Укупан буџет пројекта износи 996,200.00 ЕУР, а реализоваће се у периоду 2021-2024. године.

Партнери су:

-           Универзитет Доња Горица (координатор)

-           Универзитет Црне Горе

-           Фуртwаген универзитет (Њемачка)

-           Технолошки универзитет у Будимпешти (Мађарска)

-           Национални и Каподистријски универзитет у Атини (Грчка)

-           Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде

-           Министартво здравља

-           Привредна комора Црне Горе

-           Клинички центар Црне Горе

-           СимцицМонтМилк ДОО

-           ЦомТраде ДОО (Србија)

-           Арцтур ДОО (Словенија)

Улога Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде (компонента Пољопривреда) се примарно односи на размјену знања и доказаних пракси у области пољопривреде и руралног развоја, посебно у вези са стварањем „Отворених података у области пољопривреде“. У сарадњи са партнерском институцијом СимцицМонтМилк ДОО, Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде ће учествовати у ширењу и просљеђивању информација о постојећим и претходним инцијативама у вези са употребом дигиталних технологија, обукама у организацији ЕУ партнера (са циљем унапријеђења базе знања представника институција у Црној Гори о могућностима и потенцијалима дигитализације и конкретним рјешењима у сектору производње хране), консултацијама о идејама и развоју нових дигиталних услуга, као и у консултацијама током процеса израде нових дигиталних услуга у производњи хране чији ће корисници бити постојећа и новоформирана предузетничка друштва (старт-уп компаније).

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?