- Влада Црне Горе
Министарство унутрашњих послова Из штампе је изашао други број научно-стручног час...
Из штампе је изашао други број научно-стручног часописа „Црногорска ревија за безбједност“ чији је издавач Министарство унутрашњих послова Црне Горе
Недавно је из штампе изашао други број научно-стручног часописа „Црногорска ревија за безбједност“ који издаје Министарство унутрашњих послова Црне Горе.
„Црногорска ревија за безбједност“ излази два пута годишње. У часопису се објављују изворни научни радови, прегледни радови, стручни радови, прикази случајева и прикази књига. Сви радови прије објављивања подлијежу двострукој анонимној рецензији. Научно-стручни часопис „Црногорска ревија за безбједност“ је отворен за сарадњу са ауторима из региона и шире, а интенција уређивачког одбора је и да објављује радове запослених у МУП/Управи полиције Црне Горе.
Циљ је да се службеници МУП/Управе полиције али и цјелокупна заинтересована јавност ближе упознају са савременим трендовима из области криминалистике, права, форензичке науке и сродних области, што ће допринијети не само едукацији, већ и пружити помоћ при обављању одговорних послова запослених у безбједносном сектору.
У другом броју “Црногорске ревије за безбједност” су сљедећи научно-стручни радови: “ Тајни надзор комуникација у извиђају и кривичном поступку и заштита права на приватност”, аутора проф. др Велимира Ракочевића, “Хармонизација полицијског образовања и истраживања у ЕУ” проф. др Љиљане Дапчевић Марковић, “Специфичности осигурања лица мјеста кривичног дјела у случају експлозије” доц. др Лејле Трнчић, ма Адисе Јусић, проф. др Неџада Корајлића, “Доказни значај трагова експлозивних направа” проф. др Иване Бјеловук и проф. др Тање Кесић, “Фалсификовани љекови и фармацеутски криминал” мр Давид Кочовић и доц.др.мед.спец. Снежана Мугоша, “Откривање сметњи у вожњи и њихових учинака са посебним освртом на употребу електронских уређаја у возилу” проф. др Мерсад Мујевић, “Правно-административни аспекти заштите критичне инфраструцтуре у Црној Гори у сусрет новим Европским правилима, анализа стања и препоруке за будући развој заштитне критичне инфраструктуре у Црној Гори” доц. др Сафет Кораћ, “Значај методологије у истраживању наука о полицији” мр сци Славко Милић, “Познавање тактика социјалног инжињеринга у функцији заштите простора и података од неовлашћеног приступа” мр Анђела Симоновић и “Утицај условног отпуста на безбједност у заједници” Василије Минић. Поред поменутих научних и стручних радова у овом броју часописа, можете прочитати приказ научно-стручног скупа под називом “Високо образовање у области безбједности у Црној Гори-актуелни сегмент и перспективе”, као и приказ књиге “Увод у људска права”.
Уређивачки одбор “Црногорске ревије за безбједност”, на чијем је челу главни и одговорни уредник проф. др Александар Ивановић, позива све заинтересоване да својим радовима аплицирају за сљедећи број и на тај начин са заинтересованом стручном и научном јавношћу подијеле своје искуство и знање из области безбједности.