Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Креираћемо повољни амбијент за научнотехнолошки развој Црне Горе

Објављено: 18.05.2022. 14:25 Аутор: Министарство науке и технолошког развоја

Министарка Шћепановић са резидентним координатором УН-а у Црној Гори Питером Лундбергом

Креираћемо повољни амбијент за научнотехнолошки развој Црне Горе

Министарка науке и технолошког развоја Биљана Шћепановић састала се данас са резидентним координатором Уједињених нација у Црној Гори Питером Лундбергом и разговарала о досадашњој и даљој сарадњи овог ресора са организацијама УН у Црној Гори.

Министарка Шћепановић се захвалила резидентном координатору УН Лундбергу на посјети и том приликом истакла да Министарство науке и технолошког развоја има велике и амбициозне планове, као и да ће у наредном периоду радити на континуитету свих успјешних прича које су започели њени претходници.

“Желимо да кроз нове видове подршке Министарства дамо снажнију подршку конкретним потребама научноистраживачке и иновационе заједнице” казала је министарка Шћепановић и истакла да жели да допринесе креирању повољног амбијента за даљи научнотехнолошки развој Црне Горе.

Резидентни координатор УН у Црној Гори Питер Лундберг је честитао министарки на именовању и пожелио јој успјешан рад, изражавајући наду у наставак и даље јачање сарадње Црне Горе и УН кроз предстојећи Стратешки оквир сарадње којим су дефинисани приоритети за наредни петогодишњи период.

"Систем Уједињених нација наставиће да буде поуздан партнер Црној Гори у испуњавању националних приоритета као и у остваривању Агенде 2030 како нико не би био изостављен" изјавио је господин Лундберг изражавајући уважавање за континуирану посвећеност Црне Горе испуњавању Циљева одрживог развоја.

Šćepanović Lundberg 18.5.2022.

На састанку је такође било ријечи о значајној и успјешној сарадњи овог ресора са Међународном агенцијома за атомску енергију (ИАЕА) нарочито у области медицине, као и сарадња у дијелу иновација са организацијама УНДП и УНОПС.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?