Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар Стијовић одржао састанак са представницима ИФАД мисије

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде мр Александар Стијовић одржао је састанак са представницима ИФАД организације на коме је отворена мисија супервизије гдје су анализирани досадашњи резултати уз презентовање модела и потенцијала за будућу сарадњу.

Испред ИФАД мисије састанку су присуствовали Филип Реми, директор програма за Црну Гору, Тјери Ласал екстерни консултант ИФАД-а, Марион Трикуе стручњак за Мониторинг и евалуацију пројеката, Стевен Јонцкхеере- стручњак за социјалну инклузију, Антонио Рота- стручњак за сточарство, Карло Спинело- стручњак за финансије, Ермина Мулахусић- стручњак за јавне набавке, Ренауд Колмант- стручњак за питања климатских промјена и еколошких аспеката као и Сондес Тилли- стручњак за финансије.

Министар Стијовић је изразио захвалност за нову, другу, реалокацију средстава одобрену у јануару 2021. године, истакавши да је реалокација омогућила нове инвестије, прије свега у путеве, изградњу водовода и подршку пољоприведним произвођачима.

„Био сам обавијештен о предвиђањима и очекивањима за ову годину. Кашњење у усвајању буџета и агробуџета утицала су и на РЦТП, али је то сада превазиђено и надамо се да ћемо успјети управљати свим активностима  предвиђеним Годишњим планом рада и прорачуном РЦТП –а“, истакао је министар Стијовић.

Представници ИФАД мисије исказали су задовољство због успјешне сарадње уз изражено увјерење да ће Пројекат и у наредном периоду показати добре резултате. Директор програма за Црну Гору господин Филип Реми презентовао је планирану динамику мисије, на основу којих се прави „Аиде Мемоире“ који је у основи списак препорука за унапријеђење имплементације.

Саговорници су исказали увјерење са ће се на крају презентације резултата обије стране потписати  препоруке.

На састанаку је закључено да се пројекат врло успјешно реализује и да је од великог интереса за развој руралних подручја Црне Горе, при чему је исказана обострана воља за наставак пројекта  и даљу сарадњу са ИФАД-ом.

На крају разговора разматрани су потенцијали и модели  за будућу сарадњу, потенцијално проширење пројекта на друге општине које нису биле обухваћене до сада као и додатна средства и модели који би се могли користи за наставак пројекта.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?