Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Обиљежен Медитерански дан обале

Поводом Медитеранског дана обале који се традиционално обиљежава 25. септембра у земљама Средоземља, као и 32 године од проглашења еколошке државе Црне Горе, Министарство екологије, просторног планирања и урбанизма, Јавно предузеће за управљање морским добром Црне Горе, Институт за биологију мора из Котора, Удружење професионалних рибара из Улциња, у сарадњи са Управом поморске сигурности и управљања лукама, организовали су акцију чишћења подморја у Парку природе "Стари Улцињ", најмлађег морског заштићеног подручја у Црној Гори, на локалитету испред увале Валданос.

“Јавно предузеће за управљање морским добром већ дужи низ година, а поводом Медитеранског дана обале, организује акције у циљу промоције, едукације и подизања свијести о значају очувања наше обале и мор код дјеце, омладине, грађана и туриста у Црној Гори. На задовољство нас који смо дио ове екипе данас, нијесмо извукли велике количине отпада, што опет шаље лијепу поруку и значи да све ове акције које годинама спроводимо на неки начин имају резултат и да водимо више рачуна о нашој обали,” испричао је Координатор за заштиту природе и животне средине, Немања Маловразић испред Јавног предузећег за управљање морским добром Црне Горе.

Министарство екологије, просторног планирања и урбанизма и ове године је наставило сјајну сарадњу са Јавним предузећем за управљање морским добром Црне Горе, те су се заједнички потрудили да септембар буде активан мјесец испуњен активностима којима се, између осталог, обиљежава годишњица проглашења Црне Горе еколошком државом.

“Сарадња са Јавним предузећем за управљање морског добра је традиционално добра и сигуран сам да ће се наставити и у будућности. Оно што посебно радује јесте сарадња институција и јавних предузећа, гдје смо показали да ако се сви удружимо то заиста може да да конкретне резултате, не само када су у питању заштићена подручја на копну, већ и на мору,” казао је представник Министарства екологије, просторног планирања и урбанизма, Марко Вујовић.

Велику подршку овој манифестацији пружили су и чланови Удружења професионалних рибара Улциња, који најбоље знају ове морске предјеле и током цијеле године се старају о њиховој добробити.

“За непуну годину дана видимо да је много мање смећа него претходне године и видимо да се свијест грађана и туриста, али и нас рибара који смо стално на мору доста мијења,” саопштио је предсједник удружења професионалних рибара Улцињ, Иво Кнежевић.

Галерија

gallery.media[0].alt
1/8
item.alt
item.alt
item.alt
item.alt
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?