Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Објављени позиви за ИЦГЕБ стипендије за докторска и постдокторска истраживања

Објављено: 14.12.2022. 13:16

Међународни центар за генетски инжењеринг и биотехнологију (ИЦГЕБ) кроз “Артуро Фалачи” програм стипендирања наставља да пружа подршку научницима из земаља чланица ове организације, међу којима је и Црна Гора.

Кроз овај програм ИЦГЕБ нуди компетитивне стипендије за докторанде и постдокторанде из области природних наука, који желе да реализују своја истраживања на реномираним научним установама. Стипендија покрива путне трошкове, школарину као и здравствено осигурање за истраживања у оквиру неког од ИЦГЕБ центара у Трсту, Њу Делхију или Кејптауну.

Такође, најуспјешнији стипендисти постдокторанди моћи ће, након завршених студија, да аплицирају за грантове за истраживаче на почетку каријере (Еарлy Цареер Ресеарцх Грантс) који се такође нуде у оквиру ИЦГЕБ-а а којим се подржавају истраживачки програми младих руководилаца истраживања по њиховом повратку у земљу чланицу ИЦГЕБ-а.

Рок за подношење апликација за стипендије за докторске и постдокторске студије је 31. март 2023. године.

Све детаље о стипендијама као и о начину пријаве налазе се на сљедећем линку: хттпс://www.ицгеб.орг/ацтивитиес/феллоwсхип/  или се можете информисати путем Националне контакт особе за сарадњу са ИЦГЕБ-ом:

др Јелена Зиндовић

Биотехнички факултет - Универзитет Црне Горе 

Е-маил: јеленазиндовиц@yахоо.цом  

тел: 020/268-716

Међународни центар за генетски инжењеринг и биотехнологију (ИЦГЕБ), са сједиштем у Трсту, основан је у оквиру заједничког система Уједињених нација, као Центар успјешности за истраживање и тренинге у области молекуларне биологије. Посвећен је рјешавању неких од кључних проблема који се тичу здравља, исхране, пољопривреде, животне средине и индустријског развоја. Поред Трста, ИЦГЕБ лабораторије налазе се и у Њу Делхију и Кејптауну уз мрежу преко 40 повезаних центара широм свијета чије су истраживачке активности координисане што значајно доприноси и развоју мобилности.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?