Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Полиција претресима одузела оружје

Објављено: 04.10.2023. 12:52 Аутор: Управа полиције

Службеници Регионалног центра безбједности „Центар“ – Одјељења безбједности Подгорица су, поступајући по пријави да је у Никшићкој улици дошло до окупљања више особа и да између њих може доћи до физичког сукоба, одмах изашли на лице мјеста и лишили слободе лице које је одбацило револвер.

Интервентна јединица је изласком на лице мјеста затекла С.М., а претрагом терена пронађен је револвер који је ово лице одбацило, у илегалном посједу. Припадници полиције су извршили претрес стана и других просторија те пронашли 18 комада муниције различите врсте и калибра. По налогу државног тужиоца у Основном државном тужилаштву у Подгорици слободе је лишен С.М. због сумње да је извршио кривично дјело недозвољено држање оружја и експлозивних материја.

Осим тога, подгоричка полиција је, у одвојеној активности, извршеним претресом стана и других просторија које користи И.Ј., те пронашла и одузела пиштољ марке „Франц Полице“ цал. 7,65мм, двије ловачке пушле и малокалибарску пушку модел ТОЗ.

Полиција је против И.Ј. поднијела прекршајну пријаву због прекршаја из Закона о оружју.

Галерија

gallery.media[0].alt
1/2
item.alt
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?