Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Премијер Кривокапић – Премијерски сат: Штета прекидања истраживања, које је започето, износила би око 100 милиона еура

Објављено: 25.03.2021. 16:30

„Ова Влада се опредијелила за еколошку државу Црну Гору, али не да би то прокламовала, него да би то обезбиједила. Знате да је тај уговор потписан 2015. године, односно непосредно прије 2016. године, и то ако гледамо, један од ријетко добрих уговора које је претходна власт урадила, у смислу коришћења највиших стандарда“, казао је предсједник Владе Здравко Кривокапић, на Премијерском сату одговарајући на питање Милоша Конатара, предсједника Клуба посланика „Црно на бијело”.

Премијер Кривокапић је поручио да је први стуб Владе зелена економија, а то треба, како је рекао, да буде сучељавање између онога што наносимо као потенцијалну штету, иако због развоја технологије имамо врло занемарљив могући негативни утицај на животну средину.

„Есенцијално питање је о директној демократији. Са задовољством бих прихватио да свако питање које представља сукоб мишљења струке, науке, невладиних организација, медија, разријешимо на тај начин. Спровођење класичног облика референдума би коштало државу два милиона еура. Штета прекидања истраживања, које је започето, би износила негдје око 100 милиона еура. На простору Јадрана постоји око 1500 сличних бушотина са различитим геолошким структурама“, казао је премијер Кривокапић.

Предсједник Владе је саопштио да су обновљиви извори енергије неминовност, а Влада ће се, како је истакао, залагати за све оно што је демократија.

„Ако можемо да спроведемо референдум, а да мало кошта, ја сам први спреман за то. Црна Гора у овом тренутнку не може да обезбиједи биометријски приступ изјашњавању. А да бисмо имали такав референдум који мало кошта, а није поуздан, мислим да би била лоша порука свима нама. Да ли можемо да испробамо, да то буде тест, спреман сам за све што сматрате да је најбоље рјешење. То није једноставан посао, тражи добру инфраструктуру, а знате да високопојасни интернет није дошао до многих мјеста у Црној Гори, што је предуслов који гарантује да је сваки грађанин равноправан и има прилику да искаже свој став. О томе можемо причати, надам се да ће вријеме дати најбоље рјешење“, закључио је премијер Кривокапић.

Premijerski sat - Cetinje (25.03.2021.)
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?