- Влада Црне Горе
Управа за игре на срећу мр Спасоје Папић биографија
мр Спасоје Папић биографија
в.д. директора
Спасоје Папић је рођен 20. маја 1984. године у Подгорици. Основну и средњу школу завршио је у Подгорици. Основне студије примијењеног рачунарства завршио је на Електротехничком факултету Универзитета Црне Горе у Подгорици. Специјалистичке и магистарске студије завршио је на Факултету за информационе технологије Унивезитета „Медитеран“, на ком је одбранио магистарски рад на тему „Координација и утицај пуњења електричних возила на електродистрибутивни систем“ са оцјеном 10. Индекс успјеха на двогодишњем студијском програму је 9.50 (А).
Влада Црне Горе га је именовала за вршиоца дужности директора Управе за игре на срећу 18. јула 2024. године.
Одмах по преузимању функције, предузео је све неопходне активности како би Управа за игре на срећу, 1. новембра 2024. године, успјешно започела примјену новог јединственог информационог система за вршење надзора приређивача игара на срећу. Циљеви увођења овог система су обезбјеђивање аналитичке основе за ефикасније доношење одлука, чување и обрада реалних података који су од значаја за утврђивање изворних јавних прихода, као и наплату истих. По том основу, јединствени информациони систем ће имати снажну улогу на плану сузбијања сиве зоне у области приређивања игара на срећу, што ће додатно утицати на повећање буџетских прихода.
Члан је Владиног Координационог тијела за заштиту и унапређење јавног интереса у области приређивања игара на срећу.
Од јуна 2007. до марта 2017. године био је шеф Информационог центра политичке партије, гдје је руководио свим активностима везаним за одржавање мреже. У периоду од децембра 2017. до августа 2019. године радио је у Министарству одбране као самостални савјетник на пословима кодификације, повећања капацитета рачунарских мрежа »ИКС-Б1«, »ИКС-Ц1«, одржавања непрекидности функционисања рачунарске мреже »ИКС-Ц1«, имплементације новог информационог система МО и ВЦГ – »КАИС«, као и одржавања непрекидности функционисања електронског документ менаџмент система у ВЦГ.
Био је члан Координационог тијела за праћење изборног законодавства 2016. године, задужен за праћење изборних активности и рад на бирачком списку.
Од септембра 2019. године каријеру наставља у Средњој електротехничкој школи „Васо Алигрудић“, као професор информатике и стручних предмета из области електротехнике и информационих технологија, и у том периоду је имао запажене резултате и остварио велике професионалне успјехе. Био је руководилац Тима за интерну евалуацију (осигурање и контрола квалитета образовно-васпитног процеса) – 1. 6. 2020. – 12. 6. 2022. године, као и уредник школског часописа „Електропис“; члан Тима за превенцију насиља на нивоу школе; члан Тима за рад са дјецом која имају велики број изостанака; члан Тима за екстерну евалуацију; тест администратор на екстерној матури; тест администратор на ПИСА Главном тестирању 2021. и 2022. године; ментор Тима за роботику (освојено 2.мјесто на националном такмичењу у роботици – јун 2021. године); представник СЕТШ „Васо Алигрудић“ на Сајму књига 2021, 2022. и 2023. године у сврху промоције школе и образовних програма; ментор тима који је освојио прво мјесто у „РобоМиссион“ сениорској групи на државном такмичењу Wорлд Робот Олyмпиад 2022; треће мјесто на припремном турниру за Свјетско првенство у роботици (Балатонфурд, Мађарска) – 1 – 5. септембар 2022. године; учешће на Свјетском првенству у роботици, у сениорској конкуренцији – Дортмунд/Њемачка – 17 - 19.новембар 2022. године; предсједник Актива математике, физике и информатике за школску 2023/24. годину у СЕТШ „Васо Алигрудић“, Подгорица; ментор тима који је освојио прво мјесто на државном такмичењу у области сајбер безбједности. Организатори такмичења: Министарство јавне управе, УНДП, Министарство просвјете, науке и иновација. Подгорица, фебруар 2024. године.
Организовао је и модерирао више радионица у ЕТШ „Васо Алигрудић“ у области криптографије, сајбер безбједности, роботике, високотехнолошког криминала, дигиталне форензике и др.
Такође, обављао је и послове у приватном сектору. Радио је хонорарно као спортски новинар/сарадник у магазину „Ревија Д“, дневним листовима „ДАН“ и „Глас Црногораца“. Био је извршни директор „ДоминусПлус“, агенције за рачуноводство, књиговодствене послове и пореско савјетовање. Био је ангажован у неколико приватних компанија као савјетник/консултант на пословима израде и надоградње софтвера.
Учествовао је на бројним семинарима и конференцијама и посједује велики број сертификата:
НДИ (Амерички национални демократски институт), „Политичке партије, политичке идеологије“, „Политичка комуникација“, „Црна Гора на путу ка ЕУ“, КАС (Конрад Аденауер Стифтунг), НДЦ (Нансен Диалогуе Центре), Коалиција РЕКОМ, ШДР (Школа демократског руковођења) – Норвешка (Осло и Лилехамер), Свјетски форум демократије „Wорлд Форум фор Демоцрацy оф тхе Цоунцил оф Еуропе – Стразбур 2014“, „2014 цyцле оф тхе Цоунцил оф Еуропе Сцхоолс оф Политицал Студиес“ – Стразбур 2014, „Респонсибле Институтионс“ ат тхе Нансен Ацадемy ин Лиллехамер – Нансен Центер фор Пеаце анд Диалогуе - Норвешка 2013, YИХР (Иницијатива младих за људска права), „Подизање нивоа свијести о значају и примјени електронских сервиса“, „Сајбер безбједност – Изазови 21. вијека“, „Тајност података“, „Од идеје до успјешно реализованог пројекта“, Интервет Wестерн Балканс, „СТАФФ траининг программе ас бy тхе пројецт »Интернатионализатион оф ВЕТ сyстем ин Wестерн Балканс«, Интеграција кључних компетенција у образовни систем Црне Горе, Савјетовање наставника општеобразовних предмета (Завод за школство и Центар за стручно образовање), Обука Оффице365 и Microsoft Теамс (Министарство просвјете и УНИЦЕФ), Јава фоундатионс – Орацле Ацадемy, „Смернице за анализу ризика од прања новца Централне банке Црне Горе“, Интеграција кључних компетенција у образовни систем Црне Горе – Завод за школство Црне Горе, Осигурање квалитета у школама – самоевалуација, Образовање у области смањења ризика од катастрофа, Обука у области роботике (ВЕТ фор WЕСТЕРН БАЛКАНС), Израда мобилних Андроид апликација и др.
Служи се енглеским језиком.