У наставку вишемјесечне активности кодног назива "Лупа", у Подгорици ухапшене двије особе због уличне продаје наркотика

Објављено: 23.12.2024. 12:23 Аутор: Управа полиције

Службеници Сектора за борбу против криминала, Одсјека за борбу против дроге, су данас, у сарадњи са Одјељењем безбједности Подгорица, и у координацији   са   Вишим   државним   тужилаштвом   у   Подгорици, лишили слободе два лица због тзв.уличне продаје наркотика.

Реализацијом свеобухватних вишемјесечних активности кодног назива ,,Лупа“ лишена су слободе лица Л.М. (43) из Никшића, са пребивалиштем у Подгорици и М.С.(49) из Подгорице, и они ће уз кривичну пријаву због сумње да су починили кривично дјело неовлашћена производња, држање и стављање у промет опојних дрога, бити приведени Вишем државном тужилаштву у Подгорици на даљу надлежност И поступање.

Током трајања наведене акције од августа 2020. до јануара 2022. године, полицијски службеници су извршили претресе станова и других објеката која користе осумњичена лица као и опсежне оперативне и тактичке мјере и радње које су резултирале подношењем седам кривичних пријава против седам лица и још толико прекршајних пријава против истог броја лица.

У оквиру 11 реализованих заплијена одузето је преко 500 грама опојне дроге марихуана, око 20 грама опојне дроге кокаин и мању количину таблета са листе опијата.

Резултати поменуте акције којом је 14 лица процесуирано надлежним органима, због уличне продаје и посједовања опојних дрога, представљају потврду о продуктивним планским активностима које Сектор за борбу против криминала у континуитету спроводи у сарадњи са Регионалним центрима безбједности у циљу  сузбијања неовлашћеног стављања у промет опојних дрога.

Управа полиције наставља са дјеловањем на  спрјечавању злоупотребе дрога и стварању повољног амбијента као и процесуирању одговорних појединаца који својим радњама угрожавају живот и здравље грађана.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?