Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Унапређење квалитета наставе у области климатски паметне урбанизације

Објављено: 28.02.2023. 10:04 Аутор: Министарство науке и технолошког развоја

“Веома сам срећна и поносна на почетак првог ЕРАСМУС+ пројекта координираног од стране Грађевинског факултета УЦГ” казала је министарка науке и технолошког развоја проф. др Биљана Шћепановић на почетку иницијалног састанка ЕРАСМУС+ пројекта "Иновирање наставних садржаја у климатски паметном урбаном развоју заснованом на зеленој и енергетској ефикасности у сарадњи са неакадемским сектором" који се одржао прошле седмице, на Грађевинском факултету УЦГ, окупивши 40 учесника из девет земаља: Црне Горе, Србије, Босне и Херцеговине, Албаније, Хрватске, Норвешке, Њемачке, Аустрије и Шпаније.

Министарка Шћепановић је, том приликом, изразила увјерење да ћемо сви уживати у заједничком раду и бити поносни на СмартWБ резултате и достигнућа.

“Надамо се да ц́е сви учесници бити вољни да прошире и наставе сарадњу и након овог пројекта, не само у домену изградње капацитета, вец́ и у области научно-истраживачког рада. У академској заједници веома је тешко раздвојити образовни и научни аспект нашег рада. Дакле, чак и СмартWБ има неке научне карактеристике и отвара нове могуц́ности у истраживачком раду” истакла је министарака пожељевши присутнима срећан и успјешан рад.

Početak prvog ERASMUS+ projekta koordiniranog od strane Građevinskog fakulteta UCG

Све присутне је поздравили су деканка Грађевинског факултета проф. др Марина Ракочевић и проректор за наставу УЦГ-а проф. др Веселин Мићановић. На састанку су представљени сви партнери као и детаљи пројекта, а руководитељка пројекта доцент др Марија Јеврић је упознала учеснике са активностима које је потребно спровести у наредном периоду.

Овај пројекат треба да унаприједи квалитет наставе у области климатски паметне урбанизације кроз блиску сарадњу 18 партнера (Смарт) конзорцијума. Као дио иновираних наставних планова, у оквиру пројекта предвиђене су студентске праксе у компанијама које су потписале уговоре са партнерима пројекта, с фокусом на техничке области као што су системи урбаног планирања, услови градње за инвеститоре, просторно планирање, развој инфраструктуре... Поред унапређења наставних програма, пројекат подразумијева и промовисање коришћења технологија које су најмање штетне по животну средину, побољшање компетенција наставног кадра у том смислу, као и набавку најсавременије опреме за подршку настави у овим областима.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?