Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Одржана XВ сједница Савјета за регулаторну реформу и унапређење пословног амбијента

Објављено: 08.04.2011. 21:09 Аутор: Ивона Михајловић

Данас је одржана XВ сједница Савјета за регулаторну реформу и унапређење пословног амбијента, којом је предсједавао предсједник Владе и Савјета др Игор Лукшић.

Савјет се упознао са активностима на увођењу оне-стоп схоп-а у области регистрације предузећа. Предложене су мјере за унапређење стања у овој области кроз елиминисање одређених процедура које су неопходне за регистровање бизниса. Такође, усвојен је и Акциони план којим су утврђене активности у циљу успостављања ЦРПС-а у оквиру Пореске управе.

Савјет се упознао и са активностима на увођењу анализе ефеката прописа (РИА) у црногорски систем. Усвојени су Нацрт РИА приручника и Нацрт Пилот РИА-е из области бизнис лиценцирања.

Поред тога, Савјет се упознао са динамиком реализације пројекта “Гиљотина прописа”. Усвојен је Извјештај Оперативног тима за први квартал 2011. године, са задатком да у сарадњи са надлежним органима државне управе припреми коначан предлог препорука у циљу унапређења прописа и администартивних поступака.

Такође, Савјет је размотрио и усвојио Информацију о процедурама за добијање прикључка за елекричну енергију, што представља пилот индикатор Доинг бусинесс Извјештаја Свјетске банке. У циљу унапређења стања у области процедура добијања прикључка на електроенергетску мрежу, наставиће се са реализацијом планираних активности.

Савјет се упознао и са информацијама “Бизнис клима малих и средњих предузећа у Црној Гори – истраживање 2010” и “Конкурентност црногорске економије”. С тим у вези, задужена су сва министарства да приликом креирања политика за наредни период, уваже резултате истраживања.

Сједници је присуствовао и извршни директор Америчке привредне коморе у Црној Гори, као и представници Еаст Wест Манагмент Институте-а (УСАИД) и ИФЦ-а.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?