Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Показна вјежба ,,Отмица авиона на Аеродрому Подгорица"

Објављено: 18.07.2011. 21:31 Аутор: Биро
У складу са Националним програмом безбједности ваздушног саобраћаја који је усвојила Влада Црне Горе, на Аеродрому Подгорица биће одржана безбједоносна вјежба „Отмица ваздухоплова".
Циљ је увјежбавање и провјера система обавјештења и координације активности између надлежних органа и институција у доношењу одлука за рјешавање талачке ситуације, провјера квалитета донешених регулатива, планова и процедура у случају отмице, као и тестирање објеката/опреме за кризни менаџмент и аеродромског центра за кризне ситуације.

Вјежба, која се се одржава, у уторак 19. јула, треба да покаже одговарајући степен спремности и обучености институција и органа за рјешавање овог типа кризних ситуација, односно незаконитог ометања ваздушног саобраћаја.

Медијске екипе заинтересоване за праћење догађаја могу, од 11,45 сати, сминити вјежбу након чега ће, у 13:00 сати бити оџана конференција за медије на којој ће учествовати предсједница Националног одбора за безбједност ваздушног саобраћаја и помоћница министра саобраћаја и поморства Мирел Радић-Љубисављевић, директор Агенције за цивилно ваздухопловство Драган Ђуровић, помоћник министра за цивилну безбиједност и ванредне ситуације Зоран Беговић и помоћник директора Управе полиције Миљан Перовић.

Акредитације за сниматеље и новинаре потребно је извршити на телефоне Агенције за цивилно ваздухопловство: 020 625 536, 067 416 000, или путем е-маила мвукцевиц@цаа.ме, најкасније до понедељка, 18. јула до 17.00 сати.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?