Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Потпредсједник Марковић примио замјеника директора Дирекције за зајмове Развојне банке Савјета Европе Стефана Селена

Објављено: 04.07.2012. 20:23 Аутор: Биро

Biro

Техничка мисија Банке за развој Савјета Европе посјетиће Црну Гору у септембру ове године, у циљу израде студије изводљивости три инфраструктурна пројекта у области извршења кривичних санкција: изградња затвора за дуге казне и затворске болнице у Спужу, као и реконструкција затворских јединица у Бијелом Пољу.

То је саопштено на данашњем састанку потпредсједника Владе и министра правде и људских права Душка Марковића са Стефаном Селеном, замјеником директора Дирекције за зајмове Развојне банке Савјета Европе. Састанку је присуствовао и директор Завода за извршење кривичних санкција Миљан Перовић.

Потпредсједник Марковић упознао је Селена са нормативном и институционалном реформом система извршења кривичних санкција, са нагласком на афирмацији алтернативних санкција, као и јачању надзорне и оперативне позиције Министарства правде и људских права у односу на затворски систем. Он је истакао да је реформа затворског система дио реформе укупног правосуђа, али да је због важности тог процеса за систем заштите и афирмације људских права и слобода донесена посебна стратегија и акциони план за њено спровођење. Марковић је подвукао да су се у досадашњем процесу реформе дефинисала неколика приоритета, међу којима се издвавајају инфраструктурни пројекти изградње смјештајних капацитета и специјалне болнице.

Након што је детаљно упознат са активностима и резултатима реформе у овој области, Селен је констатовао да тај процес говори о посвећености, не само унапрјеђењу инфраструктурних услова, већ и јачању укупног система извршења кривичних санкција у Црној Гори, у складу са међународним стандардима. Селен је упознао потпредсједника Марковића са текућим пројектима ове банке у земља региона и шире и пренио искуство њихове реализације, услед економске кризе, због чега долази до промјене националних развојних приоритета. У том смислу, он је нагласио да су за успјешну сарадњу са Развојном банком Савјета Европе потребни чврсто дефинисани приоритети, са реалним временским оквирима и финансијским предрачунима.

На састанку је било ријечи о рјешавању питања смјештаја избјеглих и расељених лица у Црној Гори, у контексту подршке Развојне банке СЕ рјешавању овог питања у региону.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?