Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Потпредсједник Марковић разговарао са министром за Европу Уједињеног Краљевства Дејвидом Лидингтоном: Поздрављене активности на плану јачања владавине права

Објављено: 03.02.2014. 23:52 Аутор: Биро

BiroПотпредсједник Владе за политички систем, унутрашњу и вањску политику и министар правде Душко Марковић разговарао је у понедјељак 3. фебруара 2014. године са министром за Европу у Форин Офису Уједињеног Краљевства Велике Британије и Сјеверне Ирске Дејвидом Лидингтоном.

Министар Лидингтон је поздравио активности на плану јачања владавине права и реформе правосуђа које спроводи црногорска Влада, и изразио задовољство постигнутим резултатима у свим сегментима обухваћеним поглављем 23.

Потпредсједник Марковић се захвалио на подршци коју Влада Велике Британије и Сјеверне Ирске континуирано пружа Црној Гори на њеном путу ка НАТО и ЕУ, и информисао Лидингтона о оствареним резултатима у области реформе правосуђа, превентивног и репресивног дјеловања у борби против корупције као и о најзначајњиим активностима Владе у области заштите и промоције људских права и слобода.

Посебан акценат током разговора потпредсједник Марковић је ставио на значај остварења медијских слобода у Црној Гори, нагласивши да Влада Црне Горе оштро осуђује све нападе на новинаре, уз увјеравање да државни органи интензивно раде на откривању и процесуирању извршилаца и налогодаваца ових кривичних дјела.

На крају разговора, министар Лидингтон је нагласио значај препознатих напора црногорске Владе, нарочито у контексту јасних аспирација ка стварању амбијента у којем су све рањиве групе заштићене, а омогућено остварење људских права и медијских слобода, чиме се поставља платформа за повољан амбијент за страна улагања.

Он је потврдио спремност Владе Велике Британије и Сјеверне Ирске да подржи реформе и у том контексту понудио како експертску тако и техничку помоћ у реализацији обавеза дефинисаних акционим плановима за поглавље 23 и 24.

БИРО ЗА ОДНОСЕ СА ЈАВНОШЋУ

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?