Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Како ученицима помоћи да стварају: представљена збирка ученичких прича „Шапутања“

Објављено: 06.10.2015. 15:32

У ОШ „Радојица Перовић“ представљена је збирка ученичких прича „Шапутања“. Аутори прича су ученици трећег циклуса основне школе чија је професорица Мирка Живковић. Наиме, ОШ „Радојица Перовић“ укључена је у пројекат „Како ученицима помоћи да успјешно стварају усмене и писане, умјетничке и неумјетничке текстове“ Завода за школство, у оквиру којег професори примјењују методички приступ Пут ствараоца. У овом методичком приступу поштује се принцип индивидуализације и уважавају потребе сваког појединца када је стварање текста у питању.

Представљање текста публици јесте посљедња фаза у његовом настанку и њу су ученици, професори, родитељи и директорка ове Школе Мирјана Бошковић организовали на задовољство свих који су имали удјела у поменутом Пројекту, али и оних које је ова тема посебно заинтересовала.

Истичемо да је ово већ друга збирка прича коју објављују ученици ОШ „Радојица Перовић“ и њихова професорица Мирка Живковић, уз помоћ и подршку, како она истиче, њене директорице, сарадника Филипа Јововића и Милене Дуловић и ђачких родитеља. У Предговору професорица Живковић каже: „Свакодневно живот пише приче, само их треба изабрати, обрадити и пренијети на папир. Ми смо управо то радили кроз овај Пројекат, ишли путем ствараоца и писали о темама које смо сами одабрали. Тако смо овом збирком заокружили наш четворогодишњи рад на Пројекту...“

У Поговору ученице Бојана Миловановић и Теодора Тањевић истичу: „Рад на стварању ове књиге био је за нас изазов, али и провјера колико можемо помоћи у обликовању књиге. Није било лако, али нама је овај дио посла представљао задовољство и срећу, поготово што смо имали подршку од стране другара, наставника и породице. Надамо се да ћемо овим радом шапнути многима како се долази до звијезда.“

Ауторка пројекта је др Душанка Поповић, а његову реализацију својом стручношћу, креативношћу и ентузијазмом подржавају чланице стручног тима Нађа Дурковић, уредница у Заводу за уџбенике и наставна средства, доц. др Сања Шубарић, професорица на Филолошком факултету у Никшићу, Александра Вешовић Ивановић, надзорница за језик и књижевност у Заводу за школство и мр Дијана Лаковић, професорица разредне наставе у ОШ „Радојица Перовић“. Пројекат се примјењује у 13 основних школа у Црној Гори и у њега је укључено 52 наставника разредне и предметне наставе.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?