- Влада Црне Горе
Наставити дијалог и у локалним заједницама
Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива
Наставити дијалог и у локалним заједницама
Објављено: 12.12.2015. • 16:27 Аутор: КОМУНИКАЦИОНИ ТИМ САВЈЕТА ЗА ЧЛАНСТВО У НАТО
Недавно добијена позивница за чланство у НАТО је велики успјех Црне Горе и потврда одговорног рада свих сегмената друштва како на националном, тако и на локалном нивоу, као и на плану међународне сарадње, оцијенио је предсједник Заједнице општина Александар Богдановић, током радног састанка који је 11. децембра у згради Владе организовао Комуникациони тим за чланство у НАТО са Заједницом општина Црне Горе. Тема састанка је био осврт на до сада реализоване активности Комуникационог тима и сугестије и приједлози за даље јавно дјеловање током 2015. године.
,,Претприступни период који је пред нама треба искористити за даљу афирмацију дијалога о НАТО алијанси, а у циљу додатног информисања оних грађана који још увијек имају одређених дилема о томе шта заправо за Црну Гору значи чланство у НАТО’’, поручио је у свом поздравном обраћању, Национални координатор за чланство у НАТО Веско Гарчевић.
На састанку је оцијењено да је сарадња Комуникационог тима и Заједнице општина била веома успјешна и садржајна. Истовремено је саопштена обострана спремност за даље заједничко дјеловање кроз реализацију договорених закључака који се односе на одређивање контакт особе испред сваке општине за будућу комуникацију са КТ за НАТО, а ради усвајања и реализовања Акционог плана заједничког дјеловања. Такође је похвалном оцјењена чињеница да је Комуникациони тим кроз разна дешавања у претходном периоду гостовао у свим општинама у Црној Гори, без разлИке да ли су на њиховом челу предсједници из партија које су на власти или у опозицији на државном нивоу. У том ком контексту је, потпредсједник Општине Беране, Драгутин Јоксимовић желио да се издвоји његов став да све договорене активности имају смисла само уколико одлука о чланству у НАТО буде донијета на референдуму, а не у Парламенту Црне Горе. Могућност да се и на оваквим састанцима чују различита мишљења само је доказ више отворености Комуникационог тима и неселективног приступа одабиру саговорника, као и потврда жељед да дође до наставка дијалога о значају уласка Црне Горе у НАТО.
КОМУНИКАЦИОНИ ТИМ САВЈЕТА ЗА ЧЛАНСТВО У НАТО
Везани чланци:
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?