Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Предсједник Владе Душко Марковић путује у понедјељак у званичну посјету Савјету Европе

Предсједник Владе Душко Марковић отпутоваће у понедјељак поподне у Стразбур у званичну посјету Савјету Европе поводом десете годишњице чланства Црне Горе у овој међународниј организацији.

Премијер Црне Горе ће се у уторак обратити Парламентарној скупштини Савјета Европе и одговарати на питања посланика.

У оквиру посјете предсједник Владе Црне Горе Душко Марковић разговараће са генералним секретаром Савјета Европе Торбјорном Јагландом, предсједником Парламентарне скупштине Савјета Европе Педром Аграмунтом и предсједницом Конгреса локалних и регионалних власти Гудрун Мослер Торнстром.

Предсједник Владе Црне Горе ће посјетити и Европски суд за људска права гдје ће разговарати са предсједником Суда Гвидом Раимондијем.

КОНТЕКСТ:

Савјет Европе је међународна организација основана 1949. године, са циљем промовисања демократије, заштите и промоције људских права и обезбјеђивања владавине права у државама чланицама. Сједиште Савјета Европе је у Стразбуру. Организација има 47 држава чланица.

Црна Гора је 11. маја 2007. године постала пуноправна чланица Савјета Европе. Стална мисија Црне Горе при Савјету Европе отворена је 1. октобра 2007.

Парламентарна скупштина Савјета Европе је форум којег чине 324 представника-посланика и 324 замјеника изабраних од стране националних парламената замаља чланица.

Скупштина се састаје у Стразбуру четири пута годишње на пленарним петодневним сједницама (крај јануара, априла, јуна и септембра). Закључци са сједница представљају смјернице за активности Комитета министара.

Делегацију Црне Горе у Парламентарној скупштини чине:
Предраг Секулић, шеф делегације
Марија Ћатовић, чланица делегације
Сања Влаховић, замјеница члана делегације
Ервин Ибрахимовић, замјеник члана делегације

Европски суд за људска права је међународни суд основан 1959. године који чине 47 судија. Сједиште Суда је у Стразбуру. Суд одлучује о представкама појединаца или држава у којима се третирају повреде људских права загарантованих Европском конвенцијом о људским правима. Суд дјелује као највиша инстанца за заштиту људских права након што се исцрпе сви правни лијекови у судским поступцима у државама чланицама.

Црногорски судија у Европском суду за људска права је проф. др Небојша Вучинић. Заступник Црне Горе пред овом институцијом је Валентина Павличић.

ТЕХНИЧКЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА МЕДИЈЕ:

Служба за односе са јавношћу Владе Црне Горе извијестиће правовремено са свих релевантних догађаја и то путем доставе материјала медијима електронском поштом и постављањем садржаја на друштвеним мрежама. Медијима ће бити на располагању видео снимак и текст обраћања предсједника Владе Парламентарној скупштини, видео снимци и фотографије свих догађаја („покривалице“) као и изјава предсједника Владе.

Предсједник Владе обратиће се Парламентарној скупштини СЕ у уторак у 12:00.

Све релевантне информације доступне су на Интернет порталу ПС СЕ.


Парламентарна скупштина СЕ све догађаје преноси уживо на свом Интернет порталу хттп://wебсите-паце.нет

Планирани завршетак свих догађаја је у уторак до 15:30.

Web (црногорски): www.гов.ме
Web (Енглисх): хттп://www.гов.ме/ен
Тwиттер (црногорски): www.тwиттер.цом/владацг
ФТП Сервер (Хигх Рес ПХОТО & ХД ВИДЕО): хттп://195.66.166.68/уплоад/УСЕР1/
Усернаме: ВладаЦГ
Пассwорд: ВладаЦГ

СЛУЖБА ЗА ОДНОСЕ С ЈАВНОШЋУ ВЛАДЕ ЦРНЕ ГОРЕ
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?