Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење:Предсједник Владе РЦГ Мило Ђукановић разговарао са предсједником Парламента Чешке Републике Лубомиром Заоралеком

Објављено: 04.02.2005. 20:51 Аутор: Насловна страна
Предсједник Владе Републике Црне Горе Мило Ђукановић, разговарао је данас у Подгорици са предсједником Парламента Чешке Републике Лубомиром Заоралеком, који предводи парламентарну делегацију своје земље у званичној посјети Црној Гори.

Током разговора је оцијењено да постојање континуираног дијалога на високом политичком нивоу пружа добру основу за даљи развој различитих облика билатералне сарадње. Као могућа подручја конкретних облика сарадње издвајају се сектор енергетике, саобраћаја, заштите животне средине и посебно туристичке привреде. У том контексту чешка делегација је исказала посебан интерес, како за инвестициона улагања, тако и за послове трговине и робне размјене.

Предсједник Дјукановић је упознао саговорнике са актуелном политичко-економском ситуацијом у Републици, активностима Владе и других државних органа на спроводјењу процеса свеобухватних друштвених реформи и изградњи економског система на савременим основама. Он је, такодје, обавијестио о односима у државној заједници, њеној нефункционалности и предлозима Црне Горе за уредјење будућих односа држава чланица.

Предсједник Парламента Чешке Републике одао је признање Влади и другим државним органима и друштвеним субјектима на предузетим реформама и изразио разумијевање и подршку изнесеним ставовима, напомињући да ће Чешка, у процесу рјешавања државног статуса Црне Горе, поштовати демократски изражену вољу градјана. Као чланица Европске уније и Сјеверноатлантског савеза, Чешка је заинтересована за учвршћивање стабилности, рјешавање отворених питања у региону Западног Балкана и усвајање стандарда који ће омогућити његово укључивање у европске и трансатлантске токове. На том путу Чешка је спремна да помогне преношењем искустава и експертиза, стечених током успјешно пређеног пута транзиције и чланства у Европској унији и НАТО-у.

Обострано је увјерење да ће ова посјета, поред доприноса јачању политичког дијалога и парламентарне сарадње, дати подстицај конкретним видовима сарадње медју привредним и другим субјектима двије земље.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?