- Влада Црне Горе
Министарство просвјете, науке и иновација СМАРТ4АЛЛ Први отворени позив за Експерименте прен...
СМАРТ4АЛЛ Први отворени позив за Експерименте преноса технологија између различитих области (Цросс-домаин Тецхнологy Трансфер Еxпериментс- ЦТТЕ)
СМАРТ4АЛЛ
Први отворени позив за Експерименте преноса технологија између различитих области (Цросс-домаин Тецхнологy Трансфер Еxпериментс- ЦТТЕ)
|
|
Рок за пријаве: |
1. март 2021. године у 17:00 х ЦЕТ |
Отворено за: |
Универзитете/ Академске институције, Мала и средња предузећа/ Веће компаније и пружаоце технолошких услуга |
Бенефити |
Максимални грант по конзорцијуму: до 80,000€ од ЕУ средстава |
Више информација |
|
Подношење апликације: |
СМАРТ4АЛЛ Дигитални Иновациони Хуб има за циљ изградњу капацитета међу европским актерима кроз развој самоодрживих прекограничних експеримената путем којих се врши трансфер знања и технологија између академске заједнице и привреде. Експерименти које пројекат финансира су из области прилагођених нискоенергетских сајберфизичких система и ИоТ-а (цустомизед лоw енергy цомпутинг цyберпхyсицал сyстемс анд тхе ИоТ) који комбинују скуп јединствених карактеристика које се у заједничкој визији спајају у различите културе, различите политике, различита географска подручја и различите домене примјене.
Конзорцијум СМАРТ4АЛЛ води Универзитет Пелопонез (Грчка) и чине га 25 партнера из централне, јужне и источне Европе.
СМАРТ4АЛЛ позива заинтересоване компаније и институције из Црне Горе да се пријаве за додјелу грантова у склопу првог Отвореног позива за финансирање експеримената преноса технологија између различитих области- ЦТТЕ.
О Експериментима преноса технологија између различитих области “Цросс-домаин Тецхнологy Трансфер Еxпериментс (ЦТТЕс)”
Експерименти преноса технологија између различитих области (у даљем тексту: ЦТТЕ) су краткорочни ЦПС и ИоТ експерименти у трајању од 6 до 9 мјесеци који имају за циљ успостављање сарадње између пројектних партнера који ће развити иновативни производ из једне или више вертикала које су дефинисане СМАРТ4АЛЛ пројектом. Поменуте вертикале се односе на: дигитализовани транспорт, дигитализовану пољопривреду, дигитализовану животну средину и дигитализовано било шта (Дигитизед Анyтхинг). ЦТТЕ ће пружити могућност образовања синергија, убрзавања производно оријентисаних пројеката и вођења ка успјешној комерцијализацији.
Технолошки провајдер |
Прималац технологије |
Партнер задужен за производњу И пласман (Продуцтизер) |
Академски партнер, Држава 1 |
Индустријски партнер, Држава 1 или 2 |
Индустријски партнер, Држава 1, 2 или 3 |
Индустријски партнер, Држава 1 |
Академски партнер, Држава 1 или 2 | |
Индустријски партнер, Држава 1 |
Индустријски партнер, Држава 1 или 2 |
Водећи партнер на пројекту увијек мора имати статус индустријског партнера (статус малог и средњег предузећа или веће компаније по ЕУ регулативи).
Ко може аплицирати за ЦТТЕ?
Конзорцијум састављен од три различита ентитета из најмање двије различите земље, укључујући притом једног академског/индустријског партнера који има улогу технолошког провајдера, једног индустријског партнера који има улогу примаоца технологије, те једног индустријског партнера који је задужен за производњу и пласман производа или услуге добијених експериментом (продуцтизер).
У конзорцијум се могу укључити сљедећи типови апликаната:
• Универзитети и друге академске институције
• Мала, средња предузећа (СМЕ) и веће компаније (Слигхтлy Биггер Цомпаниес), сходно дефиницијама из ЕУ препоруке 2003/361. Веће компаније су дефинисане као организације које имају до 500 запослених и чији годишњи обрт није већи од 100.000.000 ЕУР.
• Систем интегратори и/или технолошки провајдери, тј. све организације које су специјализоване за технолошки трансфер или интеграције система, служећи потребама крајњих корисника, под условом да се могу сврстати у једну од претходно наведених врста корисника.
Земље које се могу укључити у пројекат су: ЕУ Чланице (укључујући Уједињено Краљевство), земље придружене Х2020, и све друге земље Југоисточне Европе које нису претходно наведене, а које су укључене у Анексу А Х2020 Радног Програма.
Будући да је циљ СМАРТ4АЛЛ пројекта да подржи дигиталну трансформацију оним европским земљама које су иначе слабо заступљене у схемама финансирања ЕУ тиме што ће им омогућити вршење прекограничних експеримената, конзорцијуми у чијем саставу буде макар један ентитет из земаља Југоисточне Европе, имаће предност у бодовању. Приоритизоване земље су: Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Хрватска, Грчка, Мађарска, Косово, Молдавија, Црна Гора, Сјеверна Македонија, Руминија, Словачка, Словенија и Србија.
Конзорцијум не смије имати партнере који су дио СМАРТ4АЛЛ пројекта.
Финансијска подршкаАплицирање за ЦТТЕ грантове се врши подношењем јединственог пројектног предлога у оквиру кога ће се описати ЦТТЕ експеримент, његов технички план и детаљна процјена трошкова везаних за његову имплементацију.
Експерименти ће бити подржани средствима у вриједности до 80.000 ЕУР.
• Финансијска подршка по ЦТТЕ партнеру
Сваки ЦТТЕ партнер може примити финансијску подршку у максималном износу до 60.000 ЕУР.
Финансијска помоћ ће бити исплаћена водећем партнеру, који је обавезан расподијелити средства другим партнерима сходно плану унутрашње расподјеле средстава назначеног у пројектном предлогу.
Вишеструке пријаве и учешће у другим СМАРТ4АЛЛ отвореним позивима и позивима из Х2020 И4МС и САЕ пројеката
Ниједно правно лице (ентитет) не може бити примити двострука средства у оквиру СМАРТ4АЛЛ ЦТТЕ отворених позива. У случају да неки ентитет учествује у више ЦТТЕ конзорцијума који су одабрани за финансирање, средства ће бити додијељена конзорцијуму који је по бодовима боље рангиран.
Правила Европске Комисије налажу да се финансијска помоћ неће моћи додијелити појединачним правним лицима која су кроз каскадна финансирања већ добила више од 100.000 ЕУР у оквиру отворених позива Х2020 И4МС (хттпс://и4мс.еу/) и САЕ (хттпс://смартанyтхингеверywхере.еу/) пројеката. Ово ограничење се не односи на средства Европске Комисије које је правно лице примило на основу учешћа у конзорцијумима одабраних ФП7 или Х2020 пројеката. Учешће у својству корисника (бенефициарy) у оквиру поменутих пројеката не утиче на могућност учешћа на СМАРТ4АЛЛ отворене позиве. Такође, сва правна лица или конзорцијуми који учествују у овом ЦТТЕ отвореном позиву ће бити у могућности да учествују у другим СМАРТ4АЛЛ отвореним позивима, под условом да су испоштована горе наведена ограничења.
Тражење потенцијалних партнера и матцхмакинг услуге
Пројекат нуди могућност тражења и спајања партнера који се налазе у склопу СМАРТ4АЛЛ мреже. За тражење организација и матцхмакинг услуге посјетите:
хттпс://матцхмакинг.смарт4алл-пројецт.еу/
Како аплицирати?
Водич за апликанте и ФАQ су доступни у СМАРТ4АЛЛ Апликационом пакету (хттпс://смарт4алл-пројецт.еу/опенцаллс-апплy-ноw).
Слање пројектних предлога се врши путем линка: хттпс://смарт4алл.фундингбоx.цом/
Рок за пријаву ЦТТЕ пројектних предлога је 1. март 2021. године у 17:00х ЦЕТ.
Како аплицирати?
Водич за апликанте и ФАQ су доступни у СМАРТ4АЛЛ Апликационом пакету (хттпс://смарт4алл-пројецт.еу/опенцаллс-апплy-ноw).
Слање пројектних предлога се врши путем линка: хттпс://смарт4алл.фундингбоx.цом/
Рок за пријаву ЦТТЕ пројектних предлога је 1. март 2021. године у 17:00х ЦЕТ.
Све регионалне и националне организације које су заинтересоване за праћење СМАРТ4АЛЛ отворених позива и активности у склопу пројекта могу то урадити путем сајта хттп://www.смарт4алл-пројецт.еу и праћењем на друштвеним мрежама:
страница хттпс://www.линкедин.цом/СМАРТ4АЛЛХ2020 група: хттпс://www.линкедин.цом/гроупс/12369183/
хттпс://тwиттер.цом/смарт_4алл
хттпс://www.фацебоок.цом/СМАРТ4АЛЛ.Пројецт/
хттпс://www.yоутубе.цом/цханнел/СМАРТ4АЛЛ
Да бисте били у току са најновијим информацијама и објавама везаним за отворене позиве, пријавите се на СМАРТ4АЛЛ Неwслеттер (хттпс://смарт4алл-пројецт.еу/јоинус/).