Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Даље рјешавање питања уређења простора и заштите животне средине уз помоћ Свјетске банке

Објављено: 10.09.2010. 21:35 Аутор: Биро
Министар уређења простора и заштите животне средине Бранимир Гвозденовић сусрео се данас са регионалном координаторком Свјетске банке за земље Југоисточне Европе Џејн Армитаж и шефом канцеларије Свјетске банке у Црној Гори Јан Петер Олтерсом. На састанку се разговарало о важним темама у области уређења простора, грађевинарства и заштите животне средине.

Министар Гвозденовић је обавијестио саговорнике о раду управљачког одбора Пројекта земљишне администрације и управљања (ЛАМП), као и начину и успјешности комуникације између укључених субјеката - Министарства уређења простора, општина и Управе за некретнине. У том контексту, осврнуо се на Пројекат земљишне администрације и управљања (ЛАМП), који је усмјерен на побољшање ефикасности у процесу просторног планирања, издавања дозвола и укњижбе некретнина, а који се финансира једним дијелом из кредита Свјетске банке (ИБРД), а другим дијелом из средстава Владе Црне Горе. Пројектом ЛАМП, између осталог, финансира се израда просторно-урбанистичких планова (ПУП) у општинама које имају ограничене финансијске и друге ресурсе.

Разговарано је и о планираном завршетку тендерске процедуре, те избору обрађивача планских докумената за општине укључене у ЛАМП пројекат. Ради се о три тендера и то: тендеру за општине Даниловград и Цетиње, затим за Колашин и Шавник и тендеру за општине Плав и Бијело Поље. Договорено је да се прије доношења одлуке о избору обрађивача изврше све неопходне припреме, како би се одмах након потписивања уговора отпочело са радом, и тиме максимално скратили рокови израде планских докумената за поменуте општине.

Предложено је и евентуално проширење ЛАМП пројекта на остале општине. Истакнуто је да ће тендери који су тренутно у процедури, показати квалитет досадашњег приступа и рада на том пројекту, те да ће се на основу оцјене успјешности тих тендера процијенити на који начин наставити са радом и да ли на исти начин проширити пројекат и обезбиједити средства.

Министар Гвозденовић је истакао напредак у борби против дивље градње кроз рад заједничких државних и општинских тимова састављених од представника тужилаштва, полиције и правосудних органа, који имају мандат да бесправну градњу и бесправно прикључење на инфраструктуру квалификују као кривично дјело. Такође, Гвозденовић је нагласио важност континуиране контроле и активности на спрјечавању бесправне градње.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?