- Влада Црне Горе
Министарство здравља До краја године биће адаптирано још девет јединица...
До краја године биће адаптирано још девет јединица хитне помоћи
Министар здравља др Војислав Шимун, директор Завода за хитну медицинску помоћ Прим. Мр Сци. Др мед. Вук Никовић и директор Управе за капиталне пројекте Есмин Бећовић договорили су почетак адаптације девет јединица хитне медицинске помоћи.
Посредством Управе за капиталне пројекте, након расписаног тендера, изабран је извођач радова за адаптацију пет јединица хитне помоћи у Беранама, Никшићу, Будви, Бару и Бијелом Пољу. Јединице ће бити у потпуности адаптиране и опремљене комплетном новом медицинском опремом, за шта су опредијељена средства из државног буџета. Вриједност радова износи 762.300 еура са ПДВ-ом.
Након завршене тендерске процедуре изабран је и извођач радова за адаптацији јединица хитне медицинске помоћи у Пљевљима и Зети. Укупна вриједност радова износиће 132.400,65 еура са ПДВ-ом. Средства су обезбијеђена из капиталног буџета Завода за хитну медицинску помоћ Црне Горе за 2024. годину. Јединица у Зети ће, захваљујући донацији агенције ТИКА, бити опремљена новом медицинском опремом, док је Општина Пљевља донирала средства за лабораторију у том граду. У опремању јединице у Пљевљима, поред средстава из Завода, са донацијом ће учествовати и Електропривреде Црне Горе.
У току наредне седмице биће расписана тандерска процедура за адаптацију јединица хитне медицинске помоћи у Тивту и Котору. Вриједност радова на овим објектима износи 146.900 еура са ПДВ-ом. У плану је и израда Студије изводљивости за нову зграду Завода за хитну мееицинску помоћ у Подгорици са пратећим садржајима, као и набавка санитетских теренских возила за рурална подручја.
Министар Шимун је захвалио Управи за капиталне пројекте и директору Баћовићу на посвећеном односу и сарадњи која за резултат има реализацију и покретање никада већег броја пројеката изузетно важних за здравствени систем Црне Горе.
Он је истакао и квалитетан менаџерски однос директора Завода, др Вука Никовића, који иновативним приступом и визијом, као и домаћинским руковођењем доприноси квалитетном развоју овог изузетно важног сегмента здравствене заштите.