Од наградних и игара на срећу приходовали 18 милиона еура

Објављено: 07.09.2024. 08:00 Аутор: Управа за игре на срећу

Од наградних и игара на срећу приходовали 18 милиона еура

Црна Гора је од наградних и игара на срећу у првих седам мјесеци по основу концесионих накнада зарадила око 18 милиона еура, што је преко 80 одсто већи приход него у истом периоду прошле године. Само у јулу је приходовала три милиона и двије стотине хиљада еура, каже за Радио Црне Горе директор Управе за игре на срећу Спасоје Папић.

Казао је да је ово јако озбиљан резултат који је потврда исправних политика и механизама државе у контексту стварања неопходних предуслова за снажније буџетске приходе од области игара на срећу.

"Сматрам да је потребно даље унапређивати амбијент за одговоран рад приређивача игара на срећу, али се тако на бази објективних параметара у континуитету снажити сегмент наплате прихода од ове области, јер простора за то свакако има. Такође сам и увјерен да ће се врло брзо створити неопходни нормативни предуслови да поново дио тих средстава буде усмјерен за развој области од јавног интереса попут спорта, младих, образовања, социјалне заштите, лица са инвалидитетом..." каже Папић.

Он оцјењује да је држава свјесна потенцијалних опасности које доносе игре на срећу. Зато приходе од игара на срећу жели да усмјери на опште добро заједнице. Каже и да су у претходној години укључили велики број ресора и формирали владино координационо тијело да би се унаприједила ситуација у тој области.

"У реализацији треба да учествује доста различитих актера, не само владине институције, већ и НВО сектор и сами приређивачи. Управа као један од својих циљева осим редовног законског дјеловања, ако и унапређења надзора који је у току планира да у сарадњи са другим ресорним органима шири своје активности и кампање које информишу јавност о штетности коцкања и знаковима зависности, тако да нас до нове године очекују нове активности у овом правцу које су и уврштене у наш полугодишњи план", истакао је Папић.

Наглашава и да само приређивачи треба да промовишу одговорно коцкање кроз јасне поруке и алате за самоконтролу, али и механизме помоћи за оне који осјећају да имају проблем са коцкањем.

Папић указује и на то да треба даље унапређивати амбијент за одговоран рад приређивача игара на срећу, али и исто тако у континуитету снажити сегмент наплате прихода, јер простора, како каже, за то свакако има. Оцјењује да ће се кроз нови закон о играма на срећу значајно унаприједити амбијент за функционисање тог система.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?