Планирање, програмирање, организовање и праћење рада установе

Објављено: 17.06.2024. 13:55 Аутор: Завод за школство

Група руководилаца из Берана и Бијелог Поља похађала је посљедњи модул из Програма обуке за руководиоце образовно-васпитних установа под називом "Планирање, програмирање, организовање и праћење рада установе" 11. и 12. јуна 2024. године.

Обука је одржана у ОШ ,,Вук Караџић” из Берана чија је директорица, госпођа Милка Боричић, срдачним гостопримством и топлом добродошлицом дочекала полазнике и водитељке обуке.

Водитељке обуке су биле мр Дијана Лаковић (в.д. директорице ОШ ,,Радојица Перовић”) и Светлана Дробњак (СМШ Голубовци). Организаторка обуке била је Драгана Радуновић.

Теоријска поља области планирања, програмирања, организовања и праћења рада установе, водитељке су зналачки претакале у практично и на креативан начин будиле интересовање полазника.

Да ова обука буде поново оцијењена веома високом оцјеном и да буде у знаку сарадње и интеракције, заслужни су и сами полазници који су, упркос већем броју, били пажљиви слушаоци и активни учесници и сараднички пратили и одговарали на задатке обуке.

Док полазници процес планирања виде као извјесност, сигурност, стратегију, путоказ, балансирање жеља, реалности и могућности, али и примјену самоевалуације у том процесу као карику коју треба унаприједити, водитељке су у фокус ставиле чињеницу да директор планер треба бити свјестан да је процес планирања неопходна и вишеструко корисна полуга руковођења која за циљ има изнад свега побољшање наставе, учења и исхода ученика. Осим тога, треба да је свјестан и тога да је за планирање потребна визија која ће бити заједничка за све чланове заједнице која учи, као и да ту визију, према ријечима водитељки семинара, ,,сви у установи треба да живе и дишу”.

Завод за школство се срдачно захвалио Милки Боричић, директорици ОШ ,,Вук Караџић”, на топлој добродошлици и одличној организацији, као и на томе што је омогућила да се обука реализује у ,,школи као ресурсу за реализацију одређених активности”, у складу са самим Програмом обуке.

Будући да је ово био посљедњи модул готово свим директорима/ицама из групе, 34 полазника је након 96 сати рада на семинарима изабрало модул за писање завршног рада методом случајног избора.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?