- Влада Црне Горе
Министарство европских послова Серија вебинара о изворима финансирања у склопу Пр...
Серија вебинара о изворима финансирања у склопу Програма Дунавског региона
Заједнички секретаријат Дунавског транснационалног програма организује серију вебинара којима жели да информише потенцијалне кориснике о могућностима финансирања и приоритетима у оквиру будућег Програма Дунавског региона 2021–2027, који је у поступку одобравања од стране Европске комисије.
Списак вебинара доступан је на званичном сајту програма. Присуство вебинарима је отворено за све заинтересоване, а регистрација је обавезна.
У наставку слиједи преглед наредних вебинара са датумима одржавања:
- 26. 05. 2022: Нова финансијска средства за озелењавање енергетског и саобраћајног сектора
- 30. 05. 2022: Нова финансијска средства за прилагођавање климатским промјенама и управљање катастрофама
- 31. 05. 2022: Нова финансијска средства за управљање водама и седиментима
- 01. 06. 2022: Нова финансијска средства за заштиту и очување биодиверзитета у еколошким коридорима и еко-регионима
- 02. 06. 2022: Нова финансијска средства за приступачна, инклузивна и ефикасна тржишта рада
- 07. 06. 2022: Нова финансијска средства за приступачне и инклузивне квалитетне услуге у образовању, обукама и цјеложивотном учењу
- 08. 06. 2022: Нова финансијска средства за друштвено-економски развој кроз насљеђе, културу и туризам
- 13. 06. 2022: Нова финансијска средства за јачање институционалних капацитета за територијално и макрорегионално управљање
Програм Дунавског региона за период 2021–2027. године је нови програм европске транснационалне сарадње, који се надовезује на текући Дунавски транснационални програм. У питању је финансијски инструмент Европске уније који има за циљ да подстакне већи степен економске, друштвене и територијалне интеграције у веома хетерогеном региону Дунава. Подручје Програма Дунавског региона обухвата девет држава чланица ЕУ (Аустрија, Бугарска, Чешка, Хрватска, Мађарска, Њемачка, Румунија, Словенија и Словачка), три државе кориснице Инструмента претприступне подршке – ИПА (Босна и Херцеговина, Црна Гора и Србија), те двије државе кориснице Инструмента европског сусједства (Молдавија и Украјина). Циљеви програма у периоду 2021–2027. године представљени су кроз четири приоритета: 1) Паметнији Дунавски регион, 2) Зеленији Дунавски регион, 3) Друштвенији Дунавски регион и 4) Боље управљање и сарадња.