- Влада Црне Горе
Завод за школство Стручно усавршавање наставника
Стручно усавршавање наставника
У организацији Завода за школство у току седмице је реализовано неколико програма обука за стручно усавршавање наставника!
Програм обуке: „Употреба образовних технологија за учење и подучавање енглеског језика”, (Кат. бр.189, ПО 6, 7. новембра 2023. године).
Водитељке: Зорка Радоњић и Ивана Радуловић.
Циљ: продубљивање знања и упознавање наставника са савременим алатима који ће омогућити лакше и интересантније усвајање садржаја, обогаћивање наставе страних језика и развијање дигиталне компетенције код наставника и ученика.
Учесници су се упознали са иновацијама у настави енглеског језика, начином како да унаприједе знање и вјештине са циљем практичних примјера у настави страних језика, увидјели како пробудити креативност и критичко мишљење у подучавању ученика, унаприједити знање о употреби савремене технологије у настави страних језика.
Циљна група: наставници енглеског језика и других страних језика који могу пратити програм на енглеском језику.
Организаторка семинара: мр Љиљана Суботић.
Програм обуке: „Оцјењивање у функцији развоја ученика и унапређивања наставе и учења у школи“, (8. новембра 2023. године).
Водитељи обуке: мр Зоран Лаловић и Радоје Нововић.
Циљ: схватање важности да оцјењивање буде у функцији развоја ученика/ца, да их мотивише, подстиче да уче, као и у функцији унапређења наставе, да на основу прикупљених података у процесу оцјењивања наставник/ца доноси рационалне одлуке о унапређењу властите наставне праксе и учења у школи.
Циљна група: педагози основних школа.
Организатор обуке: Радоје Нововић.
Програм обуке: „Мултидидсциплинарни приступ у настави хемије – андроид апликације” (Кат. бр. 260, ПО 9, 9. новембра 2023. године).
Водитељи: Никола Симовић и Жана Сошић Бошковић.
Циљ програма: афирмисање савремених технологија у процесу организовања и извођења наставе хемије.
Учесници су се упознали са иновативним методама у настави користећи андроид апликације, како на креативнији начин користити андроид апликације, подстаћи ученике за самостални или групни рад који има примјену у пракси, унаприједити знање и вјештине ученика из области активног учења – учења усмјереног ка активностима, подстакнути боље резултате ученика у току основног и средњег образовања.
Циљна група: наставници хемије основних и средњих школа.
Током реализације обуке присуствовала је и Драгана Целић Бушковић, надзорница за хемију у Заводу за школство.
Организаторка: мр Јасмина Ђорђевић.