Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Потпредсједник Коњевић: Негативан Извјештај о напретку резултат погрешних приоритета Владе на челу са премијером Абазовићем

Изразито негативан Годишњи извјештај Европске комисије о Црној Гори за 2022. годину резултат је погрешних приоритета Владе на челу са њеним предсједником Дританом Абазовићем, који нијесу подржали јасно дефинисану европску агенду и произвели су дубоку политичку и озбиљну институционалну кризу, оцијенио је потпредсједник Владе за политички систем и унутрашњу политику Рашко Коњевић.

Дакле, немамо ни Судски савјет, ни Уставни суд, ни Врховног државног тужиоца, иако је премијер објашањавао да ће начином на који је поставио приоритете, мимо онога што је био политички договор управо добити ово о чему говорим. Нијесмо добили ништа, казао је потпредсједник Коњевић који борави у Бриселу на састанку министара одбране држава чланица НАТО-а.

Истичући да је епилог погрешних приоритета дубока политичка и озбиљна институционална криза, потпредсједник је рекао да у изведеном смислу Извјештај ЕК шаље једну суштинску поруку: „Ова политичка и институционална криза мора се што прије рјешавати. Она се не може у овој фази другачије ријешити осим да вратимо мандат грађанима и одемо на изборе што је могуће прије“.

Потпредсједник Коњевић је подсјетио да је држава у јуну/јулу мјесецу била упозорена да ће добити негативан извјештај ако не постави приоритете на адекватан начин.

Умјесто да се окренемо потпуно ка европској агенди, ка обавезама које су биле пред нама, обавезама које смо знали, обавезама које смо могли да испунимо ... отишли смо ка једном другом смјеру и рекао бих да је овај извјештај потпуни фијаско оних приоритета, опредјелјенја и јавно саопштених ставова које је имао предсједник Владе, рекао је потпредсједник Коњевић.

Прецизирао је да је смо у једном тренутку имали Владу која је имала подршку 46 посланика, а за рјешавање неколико виталних питања, која би омогућила наставак европског пута и добијање привремених мјерила било нам је потребно 49 посланика, што смо дефинитивно могли да добијемо.

Flickr: https://flic.kr/p/2nSqJcS

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?